Розповімо вам, чого не слід робити, щоб ваші кущі малини не розчарували вас. Кожен садівник іноді помиляється у процесі вирощування культур. Дізнайтесь про ці помилки й більше їх не допускайте.
- Люди підживлюють малину сечовиною одразу, як зійде сніг. Це помилка. Сечовина не підживить кущ при низьких температурах. Їй притаманна температура від 8 до 10 градусів тепла. Це стосується й суперфосфату. Добрива стечуть разом з талими водами. Суперфосфат довго розчиняється, тому не забувайте гарно поливати рослини, бажано встановити крапельний полив. Краще ці добрива вносити восени, а потім весною після цвітіння, коли земля гарно прогріється.
- Потрібно дотримуватись співвідношення добрив та часу їхнього внесення. Не забувайте про землю, температурні показники та дозування добрив.
- Обрізання гілок та навантаження. Всі обрізають верхівку малини, щоб пагони росли по боках. Але ніхто не замислювався над тим, що кущ витрачає багато сил, щоб вигнати ці пагони. У результаті ми отримаємо пишний кущ, але маленькі та кислі ягоди. Малина не отримує достатню кількість харчування, тому ягоди виростають маленькі та кислі. Потрібно зменшити навантаження – розрідіть насадження та збільште кількість підгодівель. Не потрібно обрізати верхівки, просто прищепить пагони на відстані 80 – 100 см. ремонтантні сорти малини не потрібно обрізати.
- Площа та нормальна кількість насаджень на грядці. На грядці повинно рости від 5 до 12 пагонів на 1 м2. Не забудьте врахувати сорт та тип ґрунту. Кожен господар повинен сам встановити кількість насаджень, при яких кущі гарно ростуть та дають великі та смачні плоди.
- Мульчування. Для цього використовують солому та агроволокно, які формують поверхневу кореневу систему. У результаті чого, кущ менше вживає рідини та не всмоктує поживні речовини. Щоб виправити ситуацію, мульчуйте малину наприкінці травня, після всіх підгодівель та обробки кущів від паразитів.
Не робіть цих помилок й ваші кущі малини будуть радувати вас своїм врожаєм!