Праска, як й інша побутова техніка, потребує постійного догляду. Найпоширенішою проблемою, що може виникати при користуванні пристроєм, є нагар на підошві та накип у резервуарі для води.
Пропонуємо дізнатися, як правильно очистити праску власноруч, щоб не зашкодити пристрою та які прості правила експлуатації допоможуть мінімізувати необхідність очищення.
За допомогою зубної пасти.
Візьміть найдешевшу білу зубну пасту (не гель) та видавіть трохи її на ватний диск. Нанесіть на охолоджений пристрій монотонними рухами з легким натисканням. Уникайте отворів, дістати засохлу пасту з них буде непросто. Після зніміть її чистою сухою серветкою разом із нагаром. Якщо необхідно, протріть підошву мокрою ганчіркою.
За допомогою питної соди.
Харчова сода є м’яким абразивом, тому вона здатна видалити старе та свіже забруднення. Використовують її інакше, а саме роблять пасту — густу кашку. На 1 частину соди беруть 2 частини води. Нанесіть засіб на м’яку тканину, потріть нею холодну поверхню праски, потім залиште її на 10-15 хвилин та знову обробіть підошву вдруге. Після очистьте її сухою натуральною тканиною. Воду можна замінити рідиною для миття посуду. Такий склад після очищення зітріть вологою тканиною.
За допомогою кам’яної солі.
Застосування кам’яної солі – це не є ефективним засобом, але він дешевий та доступний. Насипте її на картон чи фольгу та розподіліть рівномірно. Після пройдіться нагрітою підошвою праски по соляному шару до повного видалення нагару або загорніть 2-3 ст. л. солі у тканину з бавовни та протріть нею нагріту підошву праски. На відміну від першого методу, цей підійде не тільки для металу та кераміки, але й для тефлонового покриття.