Categories: Сад та Город

Чим удобрювати буряк, щоб швидко ріс та був солодкий. Поради досвідчених городників

Буряк — це поширений коренеплід, який вирощують в Україні на кожному городі. Отримати рясний й здоровий врожай цього овоча допоможе правильне підживлення та умови вирощування.

Досвідчені городники садять буряк поряд із морквою — це ідеальне сусідство, бо ці культури вимагають однакових умов.

Чого слід уникати перед посадкою буряка та моркви.

  1. Уникати тінистих місць та низької температури.

Садити буряк та моркву потрібно на сонячній ділянці з пухким ґрунтом, але не під прямими сонячними променями, інакше овочеві кущі зав’януть.

Оптимальна температура під час посадки культур +25°С — так насіння швидко проросте. Якщо садити насіння при температурі нижче +5°С — воно зійде аж через 3 тижні.

  1. Уникати ділянок, де росли цукровий буряк, ріпак та соняшник.

Ці культури забирають всі поживні елементи з ґрунту, через це буряк та морква не матимуть потрібного «захисту» перед інфекціями й різкими перепадами температур.

  1. Уникати тісноти.

Коренеплоди обожнюють простір та не люблять тісноти. Тому, відстань між рядками повинна бути 8-10 см. під час появи паростків або 30 см. на початку посадки. Це допоможе уникнути перезапилення та отримати достатню кількість світла. Пророщене насіння потрібно обов’язково проріджувати.

Буряк та морква — це теплолюбні культури, тому садити їх потрібно в кінці квітня — на початку травня.

Чим підживити буряк та моркву після проростання.

Якщо насіння повільно сходить або взагалі не сходить, тоді знадобиться підживлення.

  1. Розчин на основі нашатирного спирту.

Використовувати потрібно при нестачі азоту та для захисту від шкідників. Для приготування поживного розчину, необхідно розчинити у 10 л. води 1-2 ст. л. препарату та полити грядки.

  1. Добриво на основі дріжджів та попелу.

Завдяки цьому підживленню зміцниться коренева система рослин та фітоімунітет. В 10 л. теплої води потрібно розчинити 10 гр. сухих або 200 гр. свіжих дріжджів, 2-3 ст. л. кристалічного цукру та дати настоятися протягом 2-3 годин.  Перед внесенням цього добрива, грядки з буряком потрібно посипати попелом на 1 кв. м. 100 грамів.

  1. Трав’яне підживлення.

Це добриво містить багато мікроелементів та бактерій-помічників, які потрібні буряку для гарного врожаю.

Щоб приготувати трав’яне підживлення, необхідно бак ємністю до 50 л. наповнити бадиллям, кропивою та іншими бур’янами, залити водою й дати настоятися протягом 10 днів, щоденно перемішуючи.

  1. Сольове підживлення.

Його краще використовувати при почервонінні листків буряка. В 10 л. води потрібно розчинити 1-2 ст. л. кам’яної солі та полити грядки, не чіпаючи листя. Підживлення буряка цим розчином, зробить його більш солодким та соковитим.

  1. Вапняний розчин.

Насіння моркви та буряка погано росте в кислому ґрунті, тому таку землю потрібно розкислити за допомогою вапняного розчину.

Листя буряка варто підживлювати у червні, використовуючи розчин марганцівки, борну кислоту та сечовину — вранці й ввечері.

Дотримуючись цих порад, вже в кінці серпня або на початку вересня можна збирати перший рясний врожай.