Для отримання доброго врожаю часнику, підгодовуйте його упродовж всього сезону. На початку, за 30 днів до посадки насіннєвого матеріалу підготуйте ділянку. Для цього внесіть органічне й мінеральне добриво та прокультивуйте землю.
Ніколи не використовуйте в якості добрива свіжий гній, курячий послід та некомпостовану органіку.
Для підживлення часнику використовуйте компостовану траву чи рослинні залишки, а також перепрілий тваринний гній. Норма витрати: на 1 кв. м. площі потрібно покласти 0,5-1 відра органічного добрива, змішаним з 1 л. деревного попелу. Або додайте 10 гр. сірчанокислого калію та 30 гр. суперфосфату на 1 кв. м. площі. Весною підживіть азотним добривом: 20 гр. калієвої селітри чи сечовини на 1 кв. м. площі.
Необхідне добриво та строк його внесення.
Коли часник почне масово нарощувати листовий апарат, підгодуйте грядку азотним добривом. Полийте грядку розчином карбаміду – розчиніть 20 гр. сечовини у відрі теплої води. Норма поливу на 1 кв. м. 3 л. цього розчину. Завдяки азотному добриву не будуть жовтіти кінчики листочків часнику. Через 2-3 тижні підживіть його комплексним добривом азофоскою чи NPK.
Хто застосовує на своєму городі органічне землеробство, вже давно використовують свої власні перевірені роками добрива. Це пташиний послід 1:25 та тваринний перегній 1:6, настояні на воді.
Поливайте цим розчином часник під корінь. Органіка містить багато мінеральних солей та гумінових речовин, що мають корисну дію на мікрофлору ґрунту.
Під час відрощування та наливання голівки часнику, підгодуйте його фосфорним, калійним й мікродобривом, але азотне вже не використовуйте.
Озимий часник підготуйте в перших числах червня, а яровий в перших числах липня. З органічного підійде настій деревного попелу в кількості 1 л. на 10 л. води, який настоюйте кілька днів, після розпочинайте полив рослин по 4-5 л. на 1 кв. м. площі.
Хімічне добриво може бути наступне: розчиніть 10 гр. сульфату калію та 20 гр. суперфосфату у 10 л. води. Норма використання на 1 кв. м. — 3 л. цього розчину.