Парша — це грибок, який з’являється на деревах у вигляді бурих плям та деформації плодів. Найбільше від парші страждають яблуні та груші, але іноді вона може зачепити й інші дерева. Грибок не токсичний, але здатен знизити врожайність.
Найефективніше використовувати хімікати, але дотримуйтесь інструкцій. Не можна перевищувати дозу препарату. Використовуйте Фітоспорин, Тіовід, Скоро, Ридоміл, Хом, Нітрафен, Цинеб та бордоська речовина. Засіб розводять з водою та поводять обробку дерев.
Навесні яблуні обробляють одразу після опадання квітів. В літній період проводиться обприскування проти парші раз на 15-20 днів. Якщо влітку багато дощів, тоді обробляйте сад частіше, інакше парша швидко пошириться садом. За місяць до збору врожаю обробка припиняється. Після збору врожаю обприскайте дерева та обробіть ґрунт.
Не забувайте разом з обробкою видаляти найбільш уражені гілки. Також, потрібно прибирати плоди та листя під деревами.
Профілактика.
Якщо парша з’являється кожен сезон, потрібно кожен рік боротися з нею. Однак, можна знизити ймовірність появи захворювання. Посадіть в саду дерева, які не схильні до захворювання на паршу. Восени частіше прибирайте листя та плоди з-під дерев, щоб інфекція не розповсюджувалася. Не висаджуйте поряд однакові види дерев. Також, проводьте розрідження посадки, дотримуючись дистанції 5 м.