Categories: Сад та Город

Чим потрібно обприскати огірки, щоб позбутися павутинного кліща

Павутинний кліщ та попелиця – це найстрашніші вороги огірків. Вони висмоктують сік з рослин, через що ті стають більш слабкими, падає врожайність та поширюються хвороби. Щоб отримати здоровий та смачний врожай огірків, потрібно усунути шкідників.

Павутинний кліщ має невеликий розмір, тому його важко помітити. Основною ознакою його присутності є павутиння на листі та стеблах рослин. Листя починає жовтіти, сохнуть та опадати.

Попелиця має зелене забарвлення та зазвичай скупчується на молодих пагонах, листі та бутонах. Листя деформується та уповільнюється ріст.

Боротьба з павутинним кліщем.

Обробіть рослини акарицидами. Обирайте безпечні для довкілля та людини препарати. Під час використання дотримуйтесь інструкції. Також, можна використовувати народні методи. Наприклад, настій цибулевого лушпиння. Залийте лушпиння окропом та залиште настоюватися протягом кількох годин. Обприскайте рослини.

Боротьба з попелицею.

Попелицю легше помітити та простіше позбутися. Знищити її можна різними методами — хімікатами або народними засобами. Обирайте безпечні інсектициди, які не завдають шкоди здоров’ю людини та довкіллю. Серед народних методів найпопулярнішим є настій часнику. Подрібніть часник та залийте водою. Залиште настоюватися протягом кількох годин та обробіть рослини.

Профілактика.

Профілактична обробка допоможе уникнути появи шкідників на огірках. Регулярно оглядайте рослини на наявність шкідників та своєчасно вживайте заходів щодо їх усунення. Дотримуйтесь режиму поливу та підживлення. Прибирайте рослинні залишки. Восени глибоко перекопайте ґрунт, щоб знищити шкідників, що зимують в ньому.

Біологічні засоби.

Використовуйте хижаків та паразитів, які природним шляхом регулюють чисельність шкідників. Сонечко, золотоочки, жужелиці їдять попелицю та зменшують її кількість. Посадіть кріп, петрушку, коріандр та чорнобривці, щоб залучити цих комах на свою ділянку.

Метод боротьби зі шкідниками залежить від їх кількості та умов вирощування огірків. Хімікати швидко знищують небажаних гостей, але завдають шкоди здоров’ю людини та довкіллю. Народні методи більш безпечні, доступні та ефективні, але потребують часу й терпіння.