Щоб отримати гарний врожай часнику навесні, слід зайнятись його утепленням ще до настання перших заморозків. Пропонуємо декілька дієвих та простих варіантів.
- Гілки дерев.
Ви можете обрати хвойні гілки або рослинні стебла. Їх слід очистити від зайвого бруду та ушкоджених шкідниками місць. Якщо це стебла рослин, необхідно прибрати суцвіття та насіння. Добре укрийте часник та залиште до весни.
- Торф.
Укрийте часник подрібненим та висушеним торфом шаром 5-7 см. Цей вид укриття не підійде для ґрунту з підвищеним рівнем кислотності.
- Опале листя.
Листя має бути сухим та неушкодженим. Використовується укриття в тому разі, якщо прогноз не передбачає різкої зміни температури. Дубове листя не підходить для укриття.
- Тирса.
Тирсу можна змішати з хвойними гілками та укрити часник. Укриття не підійде для ґрунту з підвищеним рівнем кислотності. Якщо вологість висока, тирса не буде пропускати повітря, а це означає, що навесні ґрунт прогріватиметься повільніше.
- Пісок та зола.
Ці компоненти можуть виступати у ролі добрив. Покрийте ними ділянки з часником, зверху насипте торф 4 см, а потім накрийте плівкою. Щоб зробити укриття ще ефективнішим, покрийте торф зверху опалим листям.
- Агроволокно.
Накрийте ділянки з часником необхідною кількістю агроволокна та покладіть щось важке по краях. Це досить простий, але дорогий спосіб укриття. Якщо використовувати агроволокно обережно, він прослугує 4-5 сезонів.