Categories: Сад та Город

Чим поливати висаджену розсаду огірків, щоб вона не гальмувала в розвитку, а миттєво пішла в ріст

Сьогодні розповім, чим я поливаю молоденьку розсаду огірків відразу після висадки на постійне місце, хоч у теплиці, хоч у відкритому ґрунті, щоб вони не гальмували у розвитку, а стазу пішли на зріст.

Я висаджую огірки не все одразу, а поетапно. Роблю це, щоб не загущати посадки і відразу прибирати кущі, що відплодоносили, не чекаючи, коли вони почнуть хворіти і мало давати врожаю.

Крайній термін, коли я висаджую огірки – це десь кінець червня. Огірки виходять пізніми та активно плодоносять серпень та вересень.
Основні посадки я роблю в кінці травня, і ось зараз ви бачите ті огірочки, які були висаджені пару днів тому в стадії 2-х сім’ядольних листочків.

Вони чудово приживаються, а для того, щоб їм зараз допомогти, і вони не загальмувалися в розвитку, є одна маленька хитрість, яка покращить приживаність розсади огірків, та й не тільки розсади, адже багато хто з вас висаджує сухим насінням відразу в ґрунт.
Так ось, як тільки з’являться сходи, я дуже вам рекомендую пролити їх цим розчином. Вже через три дні ви побачите, як огірки активно пішли у зріст.

Отже, на такій стадії я поливаю огірки розчином бурштинової кислоти. Придбати її не проблема.
При обробці коріння розчином бурштинової кислоти вони краще формуються і швидше зростають.
Рослини стають дуже стійкими до погодних умов. Адже саме зараз така непередбачувана погода. Нещодавно у нас стояла спека, а ось буквально ось у ці дні вночі температура опускається нижче за 7-8 градусів, тобто дуже різкі перепади.
Багато городників часто запитують, що робити, якщо розсада підмерзла, або навпаки, постраждала від посухи. Так от, якраз розчин бурштинової кислоти допомагає оживити рослину як після заморозків, так і від перенесеної посухи.
Коли янтарна кислота потрапляє у ґрунт, вона нормалізує баланс мікроорганізмів, руйнує токсичні речовини, усуває скупчення шкідливих нітратів у ґрунті, тому рослини дуже швидко та легко приживаються. Причому як при пересадці, так і після сходів, формуючи потужну кореневу систему.

Отже, як я готую робочий розчин.

Я беру 2 г бурштинової кислоти і розчиняю їх у 10 літрах води.
Допускається доза до 5 грамів на 10 літрів води, але не більше, адже все одно це кислота і вона може закислити грунт.
Цим розчином слід поливати огірочки у похмурий день або вечірній час.

Не забувайте, що всі підживлення вносять попередньо протоку рослиною простою водою, щоб корисний розчин пройшов глибоко до коріння.
Розчином бурштинової кислоти я поливаю всі рослини, не тільки огірки, або одразу після висадки або до посадки.