Categories: Сад та Город

Чим підживити вишню в кінці лютого, щоб рясно вродила цього року

Городники знають, що врожайність вишні залежить від гарного догляду за деревом. Існує декілька корисних заходів по догляду за плодовим деревом, які слід провести навесні.

П’ять головних дій з вишнею навесні.

Обрізка.

Вишню, обов’язково, потрібно обрізати, щоб дерево зростало правильно, не хворіло та дало великий врожай. Обрізка допомагає дереву отримувати достатню кількість світла та кисню, при цьому зберігаючи поживні речовини для плодоношення. Обрізати дерева слід до початку пропускання нирок. Видалити потрібно ті пагони, що були відморожені, пошкоджені, хворі або деформовані. Також, прибираються гілки, що загущують крону. Місця спилу, обов’язково, потрібно продезінфікувати розчином з купоросу, а потім обробити садовим варом.

Полив.

Хоч вишня й з розряду сухостійких дерев, проте їй необхідний правильний та своєчасний полив, тоді врожай буде гарним. Якщо вологи буде недостатньо, зелена маса буде рости дуже повільно, зав’язей буде мало. Поливати плодоносні вишні потрібно два рази, до того як розпустяться бруньки та щойно завершиться період цвітіння. Кількість води на одне дерево становить 30-50 літрів, залежно від його віку. При дощовій весні, додатково зволожувати дерево немає необхідності. Щоб забезпечити гарний полив, можна зробити навколо дерев канавки, які потім потрібно прибрати, щойно волога повністю вбереться в ґрунт.

Підгодівлі.

В родючому ґрунті вишня може дати великий врожай. Навесні рекомендується використовувати азотовмісні добрива.

Найрозповсюдженішим добривом є сечовина. Її розбавляють у співвідношенні 40 грамів на 10 літрів води або можна скористатися натуральною підгодівлею. Наприклад, рідким коров’яком у співвідношенні 1:10 або курячим послідом 1:20.

Також, корисною підгодівлею для вишні буде розчин нітрофоски в співвідношенні 2 ст. л. на 10 літрів води.

Видалення порослі.

На вишні утворюється велика кількість бічних пагонів. Дерево витрачає на них багато сил та поживних речовин, тому навесні краще видалити зайву поросль, зрізавши пагони під самий корінь. Не можна зрізати пагони на рівні землі або просто обривати, інакше вони через декілька днів знов відростуть.

Обробка від захворювань та шкідників.

Навіть якщо дерево здорове, краще провести профілактичні роботи по обробці від захворювань та шкідників. На початку квітня, при температурі 15 градусів та вище, вишню обробляють розчином мідного купоросу. Тоді воно не хворітиме моніліозом, клястероспоріозом та коккомікозом. Перш ніж дерево почне квітнути, необхідно обприскати його профілактином. Це універсальний засіб проти вишневої мухи, кліща та попелиці. Щоб вберегти вишню від комах, підійде «Нітрофен», до початку квітнення. Коли дерево закінчить фазу цвітіння, їх оброблюють «Іскрою», «Топазом» та «Скором». Таку обробку проводять повторно через два тижні.

Такі прості заходи забезпечать вишні необхідний догляд та великий врожай.