Чим обробити полуницю від довгоносика. Дієві поради, щоб не втратити врожай

Довгоносик є головним ворогом ягідних кущів. Їх існує два види — малиново-полуничний та чорний виноградний довгоносики. Чорний виноградний довгоносик харчується більш ніж 150 видами рослин. Довгоносики полуничні живуть на малині, ожині та декоративних рослинах. Навесні личинки цього шкідника харчуються корінням рослин, коли вони знаходяться в стані спокою під час зимівлі. Через пошкодження кореневої системи уповільнюється ріст рослини або вона гине.

Дорослі довгоносики мають коричневе та чорне забарвлення, іноді зі світлими плямами на спині. Вони не літають та завдають відносно незначної шкоди полуниці. Кореневий довгоносик харчується в темний час доби, а вдень знаходяться на рівні ґрунту.

Личинки завдають найбільшої шкоди рослинам. Вони живуть в землі та харчуються корінням. Боротися з довгоносиком краще починати з личинок.

Обробку можна проводити біопрепаратами з паразитичними нематодами та агрохімічними інсектицидами. Внесіть паразитичні нематоди в землю навколо уражених рослин. Вони їдять личинок жуків. Корисних нематод можна купити в спеціалізованих магазинах. Вносять їх при температурі ґрунту не нижче 11 градусів тепла, але сонце не повинно палити, бо ультрафіолет призводить до загибелі корисних нематод. Підтримуйте ґрунт вологим до внесення нематод та протягом кількох днів після цього.

Нематоди можна наносити біля коренів та ретельно полити. При гарному рівні вологості нематоди не сохнуть та ефективно знищують личинок довгоносиків.

Також, нематодами обробляють малину та ожину.

Якщо на ділянці немає мурах, довгоносики починають швидко розмножуватися. В такому випадку застосовують інсектициди. Обприскування проводиться ввечері, коли довгоносики активізуються, а інші комахи сплять. Використовуйте інсектициди з перметрином, цифлутрином та азадирахтином. Дорослі довгоносики з’являються по черзі, тому проведіть декілька обробок.

Також, можна посипати ділянку з полуницею діамітовим ґрунтом та посадіть поряд з полуницею багато салату. Він зменшить кількість довгоносиків в землі.

Личинки цього шкідника шкодять кореням рослин. Влітку протестуйте рослини на наявність довгоносика. Ввечері пройдіться по ділянці щ полуницею. При виявленні дорослих довгоносиків, проведіть обробку.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!