В серпні городники будуть збирати картоплю. За два тижні до збору врожаю утворюється захисний шар між поверхнею картоплі та її внутрішньою частиною, що забезпечує тривале зберігання. Бадилля грає важливу роль в міцності шкірки.
Картопля добре зберігається в необробленому вигляді, якщо її правильно виростити. Протягом сезону картопля повинна нарощувати зелену масу. Допомогти їй можна внесенням добрив та поливом. Чим більше зелені, тим більшими виростуть картоплини.
Картопля використовує поживні речовини з листя, щоб нарощувати бульби. Сорт впливає на висоту та кількість листя. Низькорослі сорти ростуть висотою 30 см та мають дрібні бульби, високорослі — 40-60 см та з більшими бульбами. Інші сорти можуть виростати на висоту до 1 метра.
Щоб виростити великі бульби, залиште картоплю старіти природним шляхом. Коли бадилля зів’яне та буде лежати на землі, картоплини почнуть нарощувати тверду шкірку в ґрунті. На це зазвичай уходить 2-4 тижні, якщо не буде сильних дощів.
Існують різні способи збору картоплі. Дехто вважає, що не слід навмисно видаляти бадилля, щоб в картоплю не потрапили хвороби. Також, городники спалюють в’яле листя, щоб шкірка картоплі швидше тверділа та картопля довше зберігалася. Ще це допоможе позбутися шкідників.
Однак, зараз спосіб зі спалюванням бадилля неефективний. Краще просто сковувати його, але обрізку слід проводити вчасно. Коли бадилля блідне, значить картопля перенарощуватиме листя та витрачатиме енергію на нарощування картоплин в ґрунті.
При цьому опади є важливим фактором. Однак, надлишок вологи або нестача може призвести до негативних наслідків.
Картопля має дрібні корені та тонко розгалужену кореневу систему, тому вона чутливо ставиться до коливань води.
В картоплі міститься не менше 80% води та рослини повинні отримувати 3 см води на 7 днів. Дефіцит вологи призводить до зниження швидкості росту бульб.
Надлишок вологи призводить до затоплення та активний ріст бур’янів. Також, серцевина картоплі чорніє, бо бульби не можуть дихати при надлишку вологи.
Фузаріоз, також, може стати великою проблемою. Тому, картоплю краще вирощувати на височині та відслідковувати терміни посадки. Для цього городники ведуть щоденник, щоб відстежити несприятливий прогноз погоди. Зосередьтеся на негативних явищах до кінця періоду дозрівання, щоб визначити оптимальний час збору врожаю.
Деякі сорти картоплі можна збирати через 80-115 днів після посадки. Зробіть це до перших заморозків, щоб картопля не була солодкою. Якщо картопля закладається на зберігання, то рослина повинна загинути природним шляхом до збору врожаю. Якщо немає часу на очікування, дозрівання можна викликати штучним шляхом. Зріжте надземну частину та зберіть врожай через 2-3 тижні після загибелі рослини. Таким чином картопля наростить товсту шкірку та буде довше зберігатися.
Іноді бадилля здорове на вигляд та надто швидко росте. Це відбувається через надмірну кількість поживних речовин в ґрунті. Пишне листя може ввести в оману. Деякі городники можуть подумати, що велика кількість зеленого листя означає, що в ґрунті ростуть великі картоплини, але це не так. Витрачаючи енергію на нарощування зеленої маси, рослина не може формувати великі бульби.
При завершенні періоду вегетації зріжте бадилля на 3 см над землею. Здорове бадилля можна покласти до компостної ями.