Categories: Сад та Город

Боротьба з фітофторою на помідорах. Що робити, щоб не втратити плоди

Фітофтора – це дуже небезпечна хвороба для рослин, особливо для помідорів. Тому, слід ретельно обирати грядку для їх посадки. Наприклад, не можна висаджувати томати після картоплі, перцю або баклажанів. Також, не можна вирощувати їх поряд з іншими пасльоновими, бо фітофтора переноситься вітром.

Боротьба з фітофторою.

В якості профілактики перекопуйте ґрунт та спаліть бадилля. Також, слід забезпечити гарний догляд рослинам під час росту та розвитку.

Фітофтора любить густі посіви, тому висаджуйте рослини на оптимальній відстані. Листя, що торкається землі, видаляйте, а також, що загущують рослини та перешкоджають циркуляції повітря.

Полив помідорів, також, дуже важливий, бо він повинен здійснюватися лише під корінь. При вирощуванні томатів в теплиці, підтримуйте сприятливий клімат, провітрюйте та не допускайте підвищеного рівня вологості.

Проти фітофтори допоможе мідний купорос. Обробка проводиться тричі протягом періоду вегетації.

Народні засоби.

Візьміть 50 грамів подрібненого часнику та залийте 1 літром води й залиште на 24 години. Процідіть та розведіть в 10 літрах води. Проводьте обприскування томатів раз на 20-25 днів.

Молочна сироватка.

Змішайте молочну сироватку з водою в співвідношенні 1:1. Обробка розчином проводиться тричі протягом вегетаційного періоду.

Розчин йоду та молока.

На 10 літрів води додайте 1 літр молока та 20 крапель йоду. Проводьте обробку раз на 21 день.

Реанімація рослин після фітофтори.

Якщо рослини захворіли на фітофтору, видаліть пошкоджене листя та плоди. Здорові рослини обробіть розчином солі. На 10 літрів води додайте 250 грамів солі та ретельно перемішайте. Після обробки імунітет рослин покращиться.