Більше ніякого конденсату на вікнах. 8 дієвих способів позбутися його

Як тільки надворі стає холодно, відразу з’являється конденсат на пластикових вікнах.

Більшість людей вважають, що вікна потіють через погану якість склопакетів, але причини зовсім інші. Тому, пропонуємо дізнатися й про 8 методів, які допоможуть позбутися конденсату на пластикових вікнах.

Регулярне провітрювання.

Погана циркуляція повітря – це одна з головних причин, на яку слід звернути увагу. Тому, привчіть себе до постійного провітрювання кімнат, достатньо 20 хвилин в день. Таким чином, конденсат з вікон зникатиме й кімнати будуть наповнені свіжим та чистим повітрям, які так важливі в холодну пору року.

Занадто велика вологість у кімнатах.

При таких діях може з’явиться конденсат на вікнах:

  1. Речі після прання сушіть всередині приміщення;
  2. Готуєте їжу, не закриваючи кришками каструлю;
  3. Занадто часто робите вологе прибирання;
  4. Ходите до душу, не закриваючи двері.

Необхідно стабілізувати вологість всередині приміщення, щоб вирішити цю проблему. Врешті-решт, якщо нічого не робити, може з’явитися пліснява у кутках кімнат.

Щільні штори.

Дуже часто, щільні штори заважають нормальній циркуляції повітря. Проте, вони не завжди можуть бути головною причиною, бо існує ряд супутніх факторів. Обов’язково, звертайте увагу на погану циркуляцію повітря, щоб попередити запотівання вікон.

Занадто широке підвіконня.

Сучасні дизайнери все частіше пропонують замовникам використовувати весь простір у кімнатах. Наприклад, встановлення великого та широкого підвіконня на кухні, яке буде служити в якості стола чи додаткової робочої поверхні. Через широке підвіконня, до вікна не буде надходити тепло від радіаторів опалення, в результаті, почне утворюватися конденсат. В такому разі, потрібно робити в підвіконні додаткові вентиляційні отвори, щоб тепле повітря потрапляло на віконне скло.

Спеціальні засоби від конденсату.

Мова йде про короткочасне вирішення проблеми. Існують спеціальні засоби, які тимчасово усунуть появу конденсату на вікнах. Ними доведеться постійно обробляти скло, тому краще вирішувати проблеми, ніж її наслідки. А ще, цими засобами дуже часто користуються автолюбителі.



Утеплення віконних відкосів.

Вікна запотівають через різницю температур, тому необхідно утеплювати відкоси, щоб уникнути конденсату. Найчастіше майстри використовують для утеплення відкосів пінопласт чи застосовують пінний наповнювач із гіпсокартоном. Завдяки теплим відкосам, знижується ризик запотівання вікон.

Вентиляційний клапан для вікон.

Вентиляційний пристрій встановлюють на вікно й він призначений для постійної подачі свіжого повітря до приміщення. Так, це допоможе позбутися конденсату, але пам’ятайте, що у цього методу є деякі недоліки. Встановлюючи клапан, порушується цілісність ущільнювачів, тому ви повинні чітко розуміти можливі ризики даного методу.

Ніхромові нитки.

Монтаж ніхромової нитки робиться за периметром вікна. Завдяки тому, що нитка нагрівається, зникає конденсат з вікон. Хоча, це спосіб вважається ефективним, але він потребує постійного контролю й нагляду.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!