Березовий сік: як правильно збирати, зберігати та використовувати

Раніше люди використовували бруньки та сік берези для лікування. Сік містить фруктозу, глюкоза, сахарозу, органічні кислоти, ферменти та речовини, які мають високу антимікробну активність. Також, березовий сік багатий на мінеральні елементи, які необхідні ослабленому весняним гіповітамінозом організму. Однак, сік слід збирати, зберігати та використовувати правильно.

Починають збирати березовий сік в березні та закінчують в кінці квітня, після появи перших сережок. Найкращий час для збору соку – це ранок. Тоді він тече інтенсивно, а до вечора — повільно. Перед початком збору соку, оберіть дерево середнього віку. З молодих дерев збирати сік заборонено, а старі дерева мають надто товсту кору. Стовбур дерева повинен бути окружністю 25 см. Обирайте берези, що ростуть далі від проїжджих доріг. Поставте мітку в нижній частині дерева на висоті 0,5-1 метр. За допомогою свердла зробіть отвір 2-3 см завглибшки. Він не повинен бути дуже великим. В цей отвір вставте шматок жесті, утворюючи лійку, по якій буде стікати сік в пляшку. Протягом дня змінюйте тару. Коли збір соку закінчився, закрийте отвір пробкою та змастіть садовим варом.

Вживати березовий сік краще в свіжому вигляді. Термін зберігання соку в холодильнику не більше 2-3 тижнів. Якщо назбирали велику кількість соку, законсервуйте його, як компот, з додаванням цукру, лимонного соку або шипшини. Також, березовий сік можна заморозити. Так він збереже свої властивості. Розлийте сік по пляшках та відправте в морозилку.

Також, з березового соку можна приготувати квас. На 10 літрів соку додайте 200 грамів житніх сухарів, 150 грамів цукру та 150 грамів сухофруктів. За кілька днів квас готовий до вживання.

За іншим рецептом на 10 літрів соку додайте сік з 4 лимонів, 50 грамів дріжджів, 30 грамів меду або цукру та родзинки по 2-3 штуки на 1 пляшку. Розлийте по ємностях та поставте в темне прохолодне місце на 7-14 днів. Зберігатися він може довше.

Березовим соком можна вмиватися, а також, робити маски для обличчя. Для цього візьміть обліпиху 200 грамів, пшеничні паростки 50 грамів та березовий сік 2 ст. л. Перемішайте та нанесіть на шкіру обличчя.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!