Березовий сік: як правильно його заготовляти, де зберігати та в чому його користь

Майже кожен куштував березовий сік. Його збирають зі стовбура та гілок берези. При цьому необхідно дотримуватися термінів та правил збору березового соку.

Терміни збору.

Початок сокоруху відбувається навесні, коли приходить відлига та до моменту розпускання бруньок. Краще за все починати збирати сік з 1 по  20 квітня. Роблять це вдень, коли сік активно рухається по стовбуру берези.

Місце збирання соку.

Обирайте берези старші за 30 років, стовбур яких не більше 30 см в діаметрі. Вік дерева напряму впливає на якість соку та стан дерева після процедури. Прорізи робіть з північної сторони.

Правила збирання березового соку.

Дозволу на збирання соку не потрібно, лише дотримуйтесь певних умов. Не можна псувати молоді берези, стовбур яких до 20 см в діаметрі. Також, не використовуйте сокиру. Обережно зробіть невеликий отвір на висоті 1,5 м, там сік смачніше. Краще робити отвір з північної сторони. Просвердліть або виріжте отвір на 2-3 см завглибшки знизу догори, вставте пластикову трубку, яка щільно прилягатиме до отвору, другий кінець трубки вставте в ємність, але не пластикову.

Трилітрову банку можна заповнити протягом 6 годин. Не збирайте з однієї берези більше 3 літрів соку, інакше дерево загине. Після закінчення процедури, закрийте отвір мохом, березовою смолою або сухою гілкою змащеною садовим варом, щоб не заразити дерево.

Правила вживання березового соку.

Його потрібно пити по 1 склянці 3-4 рази на день за 30 хвилин до їжі. При застудних захворюваннях, сік підігрівають та розбавляють з молоком. При ангіні або сильному кашлі прополощіть ним горло.

Березовий сік можна зберігати в холодильнику протягом 2 днів, але не довше. Також, його консервують або готують на його основі квас, вино, лимонад.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!