Categories: Сад та Город

9 способів застосування соди на городі. У досвідчених городників вона на першому місці

Сода — це універсальний засіб, який можна використовувати не тільки в кулінарії, але й в садово-городніх справах.

Пропонуємо дізнатися, як можна використовувати харчову соду в саду та на городі.

  1. Сода проти борошнистої роси.

Борошниста роса — це небезпечне грибкове захворювання рослин. Позбутися цієї напасті допоможе розчин на основі соди. Для цього, потрібно розчини 1 ст. л. соди, 1 ст. л. засобу для миття посуду та 1 ст. л. соняшникової олії в 1 л. води. Все ретельно перемішати, перелити в пляшку з пульверизатором та обробити рослини. Процедуру слід проводити 1 раз на 7 днів в похмуру та суху погоду.

  1. Сода для троянд.

Швидко та якісно омолодити кущі троянд можна одним простим розчином. Необхідно, в 5 л. води розчинити 1 ч. л. соди, 1/2 ч. л. нашатирного спирту та 1 ч. л. солі Епсома. Все перемішати та обприскати рожеві кущі.

  1. Сода проти бур’янів.

За допомогою концентрованого содового розчину можна швидко позбутися дрібного бур’яну між плитками. Необхідно просто залити цей розчин в міжплиткові шви, де росте трава.

  1. Сода проти гусениць.

Капуста часто страждає від нападу гусениць. Вони поїдають молоді капустяні листя, що в майбутньому призводить до втрати врожаю.

Позбутися від гусениць можна за допомогою приманки. З’ївши її, шкідники загинуть. Потрібно змішати соду та борошно у співвідношенні 1:1 й посипати міжряддя.

  1. Сода для томатів.

На основі соди можна приготувати підживлення, якими слід обприскувати кущі томатів. Після такої обробки, помідори стануть солодкими та соковитими.

  1. Сода для ґрунту.

Сода — поширений побутовий луг. Якщо змішати соду з кислим ґрунтом (рН до 5), то виникне така сама реакція, як при гашенні оцтом у побуті, тобто почне шипіти та пузиритися.

Соду можна використовувати для зниження кислотності ґрунту. Однак, важливо не зловживати цим побутовим засобом, бо деякі рослини можуть від цього постраждати.

  1. Сода для винограду.

Соду часто застосовують для підвищення цукристості винограду та захисту від сірої гнилі. В період дозрівання ягід, потрібно обробити всю надземну частину розчином, який готується так: в 10 л. води розчинити 75 гр. соди. Даний розчин, також, можна застосовувати для обробки фруктових дерев від листогризних гусениць.

  1. Сода — миючий засіб.

Після садово-городніх робіт руки завжди брудні. І в цьому випадку допоможе сода. Вона чудово очищає руки від в’їденого бруду та ґрунту. Також, содою можна мити посуд, вона чудово очищає від жиру та інших забруднень.

  1. Сода для компостної купи.

Якщо компостна купа смердить, то сода виправить цю проблему.

В компостну купу потрібно просто всипати соди й з часом, неприємний аромат зникне.