Categories: Релігія

26 липня — Єрмолаїв день. Що можна та чого не варто робити в це свято усім господарям

26 липня, православний світ відзначає день Єрмолая. Відомостей про життя святого збереглося мало. Він жив за часів правління імператора Діоклетіана, який влаштував гоніння на християн. Єрмократ та Єрміпп були нижче посади кліриків. Єрмолай був пресвітером в Нікомедії. Священнослужителі викривали язичників та проповідували християнство. За часів іконоборства, святі переховувалися в приватному будинку, де продовжували свою справу. Одним із слухачів їх промов був Пантелеймон, якого згодом схопили та відправили на суд. Він зізнався в своєму віросповіданні та назвав ім’я наставника, викривши його місцезнаходження. За день до події, до пресвітера прийшов янгол та сказав, що на нього чекає смерть. Наступного дня всіх трьох схопили та доставили до імператора Діоклетіана.

Жодні тортури не переконали святих зректися Господа та обрати язичництво. За релігійними джерелами, Пантелеймона навчив лікувати Єрмолай. На іконах його зображують, як старця, що має сиве волосся, бороду, одягнений в лляний хітон та довгий плащ або стандартні шати священнослужителя.

Традиції в цей день.

Сьогодні завершуються жнива.

Також, селяни збирають яблука та готують з них варення, повидло або сушать для компоту. Ще господині печуть пироги та пиріжки з яблуками й пригощають ними чоловіків, які втомилися за робочий день.

Знахарі в цей день збирають цілющі трави. З колосків жита вони готують настій та дають дітлахам, що схильні до хвороб або повільно ростуть.

Також такий відвар допомагає дорослим під час реабілітації після затяжної хвороби.