26 жовтня, православний світ відзначає день Дмитра Солунського.
Святий народився у 3 столітті в родині православних християн. В той час імператором був Діоклетіан, який влаштовував гоніння на прихильників християнства. Через це вся родина приховувала свою приналежність до цієї віри.
Коли Дмитро виріс, він зайняв місце проконсула після покійного батька. Тоді він перестав приховувати свої релігійні переконання та проповідував слово Боже.
Діоклетіан дізнався про це та наказав схопити святого. Його катували та знущалися, після чого стратили. Тіло Дмитра кинули в лісі, щоб його з’їли хижаки, але жоден з них не наблизився до нього. Солунські християни таємно поховали мощі святого. Згодом, над його могилою побудували храм.
Традиції в цей день.
Субота напередодні свята є поминальною. Люди йдуть в храм на службу, а потім на цвинтар, щоб навести лад та пом’янути покійних.
За повір’ям, птахи, що прилітають на могили — це душі померлих родичів. Тому, люди розкидають для них зерно. Молитися потрібно не лише за своїх покійних рідних, а й за захисників Вітчизни.
В день Дмитра закінчувався сезон весіль. Тому, намагалися відправити сватів до цього дня, щоб не чекати до Різдва. Також, цей день вважається перехідним до зими.
Сьогодні не можна шити, прясти та будувати будь-що. Також, краще не контактувати протягом дня з водою. За повір’ям, вода проливається на душі покійних.
Також, заборонено лихословити та сваритися.
Народні прикмети в цей день.
Холодна та сніжна погода — до зими, що протримається до Великодня.
Іній на вулиці, чекайте сніжної зими.
Зоря багряного кольору — до сильних вітрів.
Річки льодом ще не вкрилися — морозів до кінця листопаду не буде.