24 червня — день Івана Купала. Головні традиції, прикмети та заборони, про які має знати кожна жінка

24 червня, православний світ відзначає день Івана Купала. Святий народився в 1 столітті в Галілеї. Батько його був священником та виховував сина в благочесті. В більш дорослому віці став пустельником та протягом 30 років усамітнено жив в пустелі. За своє праведне життя отримав дар пророкування та передбачив прихід Ісуса Христа на землю. Молодий Месія прийшов до похилого Іоанна, який провів над ним обряд хрещення. Ісус наказав святому піти з пустелі та почати нести людям Слово Боже й Іоанн послухався. Під час своїх мандрів він творив дива – зцілював хворих, знаходив в пустелях джерела, передбачав війни, посуху та неврожай. Одного разу, Іоанн оприлюднив гріхи намісника, який жив з дружиною брата. Правитель наказав стратити святого.

Традиції в цей день.

В цей день в храмах проходить всеношна служба. Селяни збиралися на березі водоймища та влаштовували гучні гуляння, співали пісні, танцювали й розважалися. Потім молодь розпалювала багаття, грали навколо нього, співали та водили хороводи. Також, традиційно спалювали опудало, яке було символом весни, а після цього наступало справжнє літо.

В цей день не можна лізти у воду. За повір’ям, на свято нечисть, що живе в воді, відрізняється особливою силою та може затягнути під воду.

Незаміжні дівчата вночі гадали на судженого. Потрібно сплести вінок з польових квітів та трав, а потім пустити його на воду з запаленою свічкою по центру. Чий вінок буде довше пливти та не потоне, а свічка не згасне, та швидше за всіх вийде заміж й буде щасливою в шлюбі.

Також, 24 червня спалюють старі речі. Знахарі, в ніч на Івана Купала, вирушали в дрімуче місце, щоб зібрати сильні цілющі трави та коріння.

За повір’ям, хто знайде квітку папороті, той буде багатим, щасливим та скоро знайде своє кохання. Якщо пара перестрибне через багаття не розтиснувши рук, їх подружнє життя буде довгим та щасливим. Потрібно вмитися вранці після свята росою, щоб не хворіти.

Народні прикмети в цей день.

Вночі в небі яскраво сяють зірки – до великого врожаю овочів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!