7 квітня, православний світ відзначає день Благовіщення Пресвятої Богородиці. Свято не перехідне та кожного року відзначається в цей день. Саме ця дата стала днем, коли до Діви Марії явився Янгол, який сказав, що скоро вона народить, непорочно зачате, дитя. Для вірян свято Благовіщення означає приємну новину, тому піст в цей день послаблюється.
Традиції в цей день.
Християни на свято відвідують храм або читають молитви вдома. 7 квітня не забороняється працювати, але потрібно пам’ятати, що на свято важливі молитви. Вони очищають душу від негативного впливу.
На свято Благовіщення, пост послаблюється, тому в меню можна додати рибні продукти.
В цей день проводять певні обряди та ритуали, завдяки яким можна досягти процвітання, успіху й прибрати негатив. Також, проводять обряди ворожіння на майбутнє, але священнослужителі цього не схвалюють.
Не дивлячись на забобони, на свято можна проводити банні процедури, якщо це потрібно. Займатися пранням та хатніми справами, також, не забороняється.
7 квітня можна охреститися, але священнослужителі зазвичай проводять в цей день святкову службу та причастя, через це ліпше перенести обряд хрещення на інший день.
Займатися в’язанням, вишивкою або іншим рукоділлям можна лише в тому випадку, якщо ви помолилися та провели час з родиною.
Не можна працювати в цей день, якщо це перешкоджає молитвам та походу в церкву.
Заборонено просто сидіти весь день, нічого не роблячи, якщо є якісь справи, хатні клопоти або потрібно доглядати за дітьми.
В цей день не можна вінчатися та проводити панахиду.
Генеральне прибирання краще робити завчасно, а не в святковий день. Дозволяються лише ті справи, які є необхідними.
Забороняється влаштовувати веселощі та гучні гуляння, лихословити, сваритися та вживати алкоголь.
На свято Благовіщення зверніться до Господа з молитвою, прохаючи благословення та висловіть слова подяки.