7 дієвих способів, власноруч прочистити раковину. Секрети досвідчених господинь

Існує багато ефективних методів боротьби із засміченням раковини, без використання дорогих магазинних засобів. Раковина може забитися, тому не стікає вода й виникає питання, як вирішити проблему. На допомогу прийдуть доступні та дешеві засоби, які впораються не гірше за найдорожчі. Якщо жоден метод не допоможе, тоді вже можна буде вирушати в магазин.

Окріп.

Цей спосіб актуальний для металевих труб, а для пластикових він може бути небезпечним. Закип’ятіть воду, залийте в зливний отвір приблизно 1 літр окропу та зачекайте 20 хвилин. При утворенні пробки або нашаруванні жиру, окріп допоможе розчинити його.

Вантуз.

Найпоширеніший спосіб. При цьому закрийте всі отвори переливу в раковині, встановіть вантуз на зливний отвір, міцно притисніть та різко потягніть на себе. Повторіть процедуру декілька разів, а потім ввімкніть гарячу воду, щоб змити засмічення.

Сіль з содою.

При застої води в раковині через жир, знадобиться 0,5 склянки солі та 1 склянка соди. Розведіть компоненти в склянці води та залийте в зливний отвір. Залиште на 10 хвилин, а потім використайте вантуз, відкрийте гарячу воду та злийте.

Сода з оцтом.

При поєднанні цих речовин, відбувається хімічна реакція, яка може легко усунути засмічення. Засипте 150 грамів соди в отвір та 150 мл оцту. Поряд повинна бути пробка, якою потрібно буде швидко закрити отвір, щоб вся піна опустилася вниз. Почекайте пару хвилин та відкрийте гарячу воду, щоб промити трубу.

Пилосос.

Якщо пилосос має функцію видування, тоді цей спосіб підійде ідеально. Встановіть трубу пилососа на злив, перед цим загорнувши його в ганчірку, щоб не було отворів. Потужне повітря проштовхне сміття, що застрягло в трубі.

Сантехнічний трос.

Якщо жоден спосіб не допоміг, тоді засмічення в запущеному стані. Тоді на допомогу прийде сантехнічний трос, який продається в господарському магазині. Це такий йорж з довгою та гнучкою ручкою. Засуньте трос в трубу та прокрутіть. Після цього проштовхніть сміття в каналізацію або витягніть його нагору. Під час процедури час від часу відкривайте воду. Цей варіант більше підійде для металевих труб.

Розбір сифона раковини.

Якщо пробка ніяк не відходить, розберіть сифон. В ньому часто збирається все сміття.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!