7 червня — Іоанна Предтечі. Що можна та не можна робити в цей святий день

7 червня, православний світ відзначає день пам’яті Іоанна Предтечі. В православному світі святого називають Іоанн Хреститель. Він передбачив прихід Ісуса Христа та охрестив його в річці Йордан. Іоанна вбили, відтявши  голову, яка й є найшанованішою частиною його мощей.

Вона три рази губилася та знаходилася. Втретє це відбулося в 9 столітті. За часів іконоборчих гонінь, голову заховали. Через деякий час патріарх Ігнатій вів нічну молитву, під час якої дізнався, де зберігається святиня. Її знайшли та привезли в Константинополь. Через це свято в народі називають «Третє знайдення глави Іоанна Предтечі».

Традиції в цей день.

В цей день на листках з’являється липка та солодка рідина, яку прозвали медяною росою. Вона вважається Господнім гнівом, тому босими ногами ходити по ній не можна, інакше прийдуть хвороби.

В цей день не можна займатися прополкою цибулі та моркви, бо врожаю не буде. Проте, цей день сприятливий, щоб висаджувати капусту. В давнину люди займалися посадкою потай, щоб недобре око не згубило врожай.



Вода з давніх часів вважається магічною. З нею проводяться добрі й злі ритуали. На Івана вода у водоймах набуває цілющої сили, тому слід обов’язково пірнути туди й всі негаразди підуть. Перед купанням слід прочитати молитву. Хоч вода й цілюща, однак ввечері та вночі до водойм підходити не можна, а тим паче купатися в них.

За повір’ям, перш ніж увійти в воду вперше в цьому році, потрібно кинути скоринку хліба. Це надасть захист під час купання та вбереже від утоплення. Однак, якщо людина ще не покупалась, а хлібна скоринка почала тонути — це попереджає про небезпеку у відкритих водоймах, тому краще в них не плавати цього року.

Якщо немає можливості пірнути в природне водоймище, тоді можна відвідати сауну або баню. Це допоможи змити всю негативну енергетику.

Ще з давніх часів люди вірили в прикмети, тому слід остерігатися деяких з них:

Не можна користуватися чужими віником в лазні — заберете собі хвороби та проблеми тієї людини.

В’яжіть віник, коли Місяць повний, тоді матимете гарне здоров’я та силу.

Куплений віник має бути міцним. Якщо він посиплеться під час шмагання, чекайте неприємностей.



Обирайте віник, зроблений з берези або дуба. Однак, не можна брати гілки з дерев, які горіли. Особливо з тих, в які влучила блискавка.

Народні прикмети в цей день.

Півень заспівав раніше, ніж зазвичай — чекайте дощу.

Сьогодні жаби не квакають — до похолодання.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!