6 травня Георгія Побідоносця (святого Юрія). Що можна та чого не варто робити в це свято

6 травня, православний світ відзначає день Георгія Побідоносця. Він проживав в 3-4 століттях. Його мати була володаркою багатьох маєтків, а тато перебував на військовій службі. Георгій виріс розумним, відважним та мав велику фізичну силу. Після смерті батька, юнак пішов служити воїном до правителя Діоклетіана та став його улюбленцем. Коли померла мати святого, Георгій отримав велику та знатну спадщину. В той час відбувалися гоніння на християн. Тоді святий вирішив роздати спадщину бідним та заявив імператору, що сам теж є християнином. Тоді його взяли під арешт та жорстоко катували — давали пити отруту, колесували, закривали в тісній темниці з кілками та кидали в яму з непогашеним вапном. Георгій невпинно молився та Всевишній допомагав йому залишатися неушкодженим. Діоклетіан розлютився та наказав стратити святого.

Традиції в цей день.

Святого Георгія вважають покровителем землеробства. В цей день селяни освячують поля та моляться про великий врожай.

Молоді дівчата одягали найкраще вбрання та йшли в церкву, щоб попросити святого про гарних наречених.

Раніше в цей день прийнято було влаштовувати голосні гуляння та веселощі.

Щоб покращити матеріальне становище, можна провести цікаві обряди. В цей день освячують воду в колодязі, потім набирають та несуть додому. У відро з такою водою кидають золотий або срібний виріб, залишають до вечора, а потім окроплюють кожен кут в будинку. Перед прибиранням та миттям підлоги, вікон, дзеркал, покладіть у воду монету та залиште на 2-3 години. Потім цю монету слід дістати, просушити та покласти в скарбничку, а воду можна використовувати для прибирання. Іншим разом зробіть так само, але використовуйте іншу монету.

Якщо кує зозуля, візьміть до рук гаманець та потрясіть, щоб почути дзвін монет. За повір’ям, після цього весь рік гроші будуть водитися.

Також, залучити фінанси допоможуть ефірні олії. Для цього потрібно знайти купюри, де буде хоч одна літера від ваших ініціалів. Нанесіть на неї невелику кількість олії пачулі та сховайте в гаманець окремо від інших купюр. Не діставайте та не витрачайте її, щоб вона допомагала залучати гроші.

Не можна мести підлогу після заходу сонця, рахувати чужі гроші та заздрити людям в матеріальному плані. Не займайте грошей або вчасно повертайте борги. Не можна залишати на ніч на столі ключі, ніж та гроші.

Народні прикмети в цей день.

Йде дощ — до щедрого врожаю злаків.

Тепла погода — до ще більшого потепління.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!