В кладових, коморах чи погребах в яких зберігають всю консервацію та засіки з овочами час від часу з’являється пліснява й грибок.
Причина такого явища очевидна – це відсутність вентиляції чи її недостатньо, тому підвищується вологість в приміщенні. Або поверхня льоху промерзає взимку, що також може призвести до подібних наслідків.
Цвіль, зазвичай може з’являтися по кутках, на стінах внизу, вкривати білим чи чорним нальотом дерев’яні стелажі та полиці.
Щоб позбавитися від грибка та цвілі, скористайтеся цими правилами.
Правило №1. На початку винесіть з приміщення всі полиці та ящики чи інші ємності для зберігання й висушіть їх на сонці. Після відкрийте всі віддушини, які є в приміщенні. Гарно їх прочистьте від бруду, щоб був добрий протяг.
Правило №2. Намочіть стіни звичайною водою за допомогою щітки чи валика. Після помийте їх антибактеріальним милом. Для цього намильте кухонну губку чи ганчірку, нанесіть мильну піну на стіни та промийте чистою водою. Дайте приміщенню добре просохнути.
Правило №3. Якщо грибок дуже проник в штукатурку стіни, то його потрібно видалити разом з частиною штукатурки. Для цього візьміть скребок, наждачний папір, металеву губку чи перфоратор з металевою щіткою-насадкою. За допомогою цих пристроїв максимально зчистьте наліт зі стіни.
Правило №4. Після покрийте стіни грунтовкою глибокого проникнення й дайте висохнути. Зверху намастіть наступним засобом: розчиніть 100 гр. 1% мідного купоросу у 10 л. гарячої води температура якої має бути близько 400С. Для цього спочатку в невеликій кількості гарячої води розчиніть купорос, а після влийте у підготовлену воду. Після додайте до основного розчину 10 ст. л. хлору, це може бути звичайна хлорка, «Білизна», «Доместос» чи інші засоби з вмістом хлору. Залиште розчин на півгодини настоятися. Або візьміть звичайну бордоську суміш та приготуйте згідно інструкції на пакуванні. Після наповніть отриманим засобом пульверизатор, ретельно обробіть стіни в приміщенні та дайте добре висохнути приміщенню.
Правило №5. Дерев’яні полиці, ящики та іншу тара для зберігання обробіть мідним купоросом, а краще наповніть пульверизатор 9% оцтом та обробіть ретельно все й дайте добре висохнути.
Правило №6. Наступним кроком буде проведення покриття стін побілкою за допомогою вапна. Або придбаним в спеціалізованому магазині антисептиком.
Увага! Всі перераховані роботи проводьте вдягнувши засоби особистої гігієни, гумові рукавички та захисну маску.