Categories: Сад та Город

6 корисних порад по вирощуванню огірків. Щоб родили до пізньої осені

Порада №1.

У спеку огіркам необхідно на добу близько 3 л. води. Якщо їх не поливати, рослина починає страждати від посухи й втрачати квіти та зав’язь.

Порада №2.

До цвітіння поливайте рослини вранці, а коли вони почнуть цвісти та плодоносити краще це робити ввечері. Вода має бути тепла й відстояна.
Не поливайте огірки великим напором зі шланга, бо він розмиває землю й пошкоджує рослину. Поливайте тільки ґрунт, не лийте воду на рослину. Щоб цього уникнути, встановіть горловиною донизу пластикові пляшки у яких зрізане донце або між стеблами огірків прогребіть невеличку борозенку й наповнюйте її обережно водою.

Порада №3.

На початку вегетації огірки потребують велику кількість фосфору, а під час появи перших зеленців азоту та калію. Однак, не перевищуйте норми, щоб не накопичувалися в плодах огірків шкідливі нітрати.

Порада №4.

При появі першого справжнього не семидольного листка на огірках, відразу проведіть їх підживлення, бажано органікою. Це може бути настій коров’яку в пропорції 1:10 або пташиний послід 1:25. Робити це варто кожні 2 тижні невеликими дозами. Або приготуйте розчин з 10 л. води, комплексного добрива 30-40 гр. чи розчиніть в тій же кількості води аміачну селітру 15 гр., сульфата калію 15 гр. та подвійного суперфосфату 15 гр. Якщо рослина почала плодоносити збільште дозу цього добрива у два рази.

Також, можна обробити огірки раз на місяць розчином кислого молока чи аскорбінової кислоти. Для цього 1 пігулку розчиніть в 5 л. теплої води.

Порада №5.

При високій концентрації добрива можна обпалити листя на рослині, тому після кожного підживлення полийте огірки теплою водою через ситечко, щоб змити з нього випадкові краплі добрива.

Порада №6.

Будь-яка підгодівля має бути за потребою. Звертайте увагу на зовнішній вигляд рослини. Коли огірочки стають світло-зеленого кольору та в них загострений верх – це вказує на нестачу азоту, а коли зеленці крутяться бубликом – калію. При темно-зеленому з синім відтінком вказує на дефіцит фосфору.