Для того, щоб кожний рік мати добрий врожай ягід садової полуниці, потрібно її постійно пересаджувати.
Зазвичай це потрібно робити в серпні й для цього варто знати 6 головних правил по її оновленню.
В період збору полуниці позначте яскравою стрічкою найкращі, здорові та які добре плодоносять саджанці. Робити це варто один раз на два роки.
На довгому полуничному вусику відріжте за допомогою ножиць, першу від куща розетку, яка є найрозвинутішою й міцною. Всі інші саджанці разом з вусами видаліть, щоб вони не забирали з материнського куща всі поживні речовини.
Використовуйте для цього невеликі горщики чи пластикові стаканчики. Вкопайте біля куща стаканчик, який вже наповнений підготовленим ґрунтом та пересадіть в нього кущик з розетки й добре пришпильте його металевим гачком чи канцелярською скріпкою й добре полийте.
При розмножуванні ремонтантного сорту, другого врожаю не отримаєте, бо рослини не зможуть прогодувати одночасно з вусами ще й ягоди. Тому, квіти доведеться обірвати.
Упродовж 2-3 тижнів молоді рослинки вкоріняться. Перед пересаджуванням на постійне місце в грядку, добре полийте їх та відріжте від вуса.
Обережно видаліть зі стаканчика саджанець разом з грудкою землі. Після висадіть його у підготовлені й политі посадкові ямки. Висаджуйте саджанці на відстані 40 см. один від одного, полийте та притініть від прямих сонячних променів.
Серцевину рослини залиште над поверхнею землі.
Для отримання врожаю солодких, ароматних та великих ягід полуниці, її потрібно регулярно підживлювати.
Це може бути настій з суміші різних трав. Подрібніть листя подорожника, мати-й-мачухи, кульбабки, кропиви й мокриці та покладіть у воду в пропорції 1:5 й дайте настоятися тиждень. Після розведіть 2 л. настою у 12 л. води.
Міжряддя посипте деревним попелом та розпушіть землю.
Вносьте добрива декілька разів: перед початком цвітіння, під час утворення ягід та відразу після плодоношення.
Щоб отримати гарний врожай соковитих ягід проводьте таке підживлення щотижня. На початку весни, після танення снігу, внесіть на ділянку полуниці сечовину. Для цього розчиніть у відрі води сірникову коробку добрива змішану з 1 ст. л. сульфату калію.
Перед початком цвітіння підгодуйте рослини комплексним мінеральним добривом. Для цього розчиніть в 10 л. води 2 сірникові коробки азофоски. Коли рослини почнуть активно плодоносити, використайте для підгодівлі розчин курячого посліду в пропорції 1:30.