6 березня — святого Тимофія. Що потрібно зробити в цей день, щоб бути здоровим весь рік

6 березня, православний світ відзначає день Тимофія. Він жив у 8 столітті, в Малій Азії. З юнацького віку вирішив присвятити своє життя утриманню та молитвам, за що отримав дар зцілення й владу над нечистою силою. За допомогою молитов лікував тяжкі хвороби та зцілював від одержимості. Останні роки вів відлюднений спосіб життя, блукавши пустелями та проводячи час в молитвах.

Традиції в цей день.

За повір’ям, сьогодні від сплячки прокидається нечисть та починає гуляти по землі, роблячи темні справи. Через це люди намагалися вийти на горб чи пагорб, щоб розвести вогнище. Це був ритуал проти впливу нечистої сили. Від багаття запалювали факели та ходили навколо своєї ділянки, щоб захистити врожай. Молоді хлопці та дівчата стрибали через вогонь, щоб очиститися від проблем, захворювань й гріхів. Також, навколо багаття водили худобу, щоб не хворіла.

Щоб захистити родину від негараздів та бід, жінки влаштовували генеральне прибирання, ретельно підмітали в будинку й на подвір’ї, а також, викидали весь непотріб.

6 березня приходить справжня весна, пригріває сонечко та приносить радість дорослим й дітям. Всі починали виходити на вулицю, збиратися компаніями та розповідати різні життєві історії. Знахарі радили влаштовувати тривалі прогулянки.

Під час прогулянки завжди потрібно слідкувати за власними речами. Втратити рукавичку – до негараздів, а шпильку для волосся – до втрати шанувальника. Перед виходом не можна нічого зашивати – до невдалої прогулянки. Забороняється підбирати з землі носові хустки – до гірких сліз. Гуляючи, не можна переходити дорогу похоронної процесії – до хвороби.

Не можна піднімати ніяких речей з землі. Цвях – до неприємностей, ґудзик – до біди, а от монетка – до щастя. Вийти з будинку та побачити дощового черв’яка – до зустрічі з цікавим співрозмовником.

Якщо побачили рибалок й захотілося подивитися на улов, не переступайте через шапки, які вони поклали на землю, інакше буде боліти голова у власника та у вас. Також, не можна переступати через вудочки – кльову не буде.

Під час прогулянки на природі, не можна переступати через обгорілі поліна – до застуди.

Народні прикмети в цей день.

Вітер дме зі сходу – до потепління.

Зустріти білого зайця, чекайте снігопаду.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!