Білокрилка є небезпечним шкідником, від якого часто страждають огірки, помідори, салат та декоративні культури. Найбільш небезпечною білокрилка є для капусти. Ці комахи висмоктують сік з рослин та можуть знизити врожай. Однак, за допомогою народних методів, можна позбутися білокрилки.
Білокрилка відкладає яйця на зворотному боці листя. За своє життя одна самка відкладає до 130 яєць. Личинки висмоктують сік з рослин. Також, метелики переносять хвороби. Комахи активно розмножуються при температурі до 24 градуси тепла. При температурі 10 градусів тепла білокрилка гине.
Шкідник з’являється через підвищену температуру та вологість. Вона починає з’являтися в закритому ґрунті.
Личинки можна зібрати руками, полити водою зі шланга або залучити корисних комах на ділянку. Також, нерідко використовують фотозахисні сітки з маленькими отворами, щоб метелики не потрапили на рослини.
Розчин попелу.
На 3 літри окропу додайте 1 склянку попелу та залиште настоюватися протягом 3 діб. Обприскуйте рослини раз на 10 днів.
Розчин нашатирного спирту.
На відро води додайте 1 ст. л. аміаку. Використовуйте раз на місяць. Нашатирний спирт містить велику кількість азоту, що накопичується в ґрунті та рослинах.
Розчин оцту.
На 10 літрів води додайте 50 мл яблучного оцту та 30 грамів мильної стружки. Обприскуйте раз на тиждень.
Часник та цибуля.
Подрібніть 100 грамів стрілок часнику чи цибулі, покладіть в контейнер, що герметично закривається. Залиште настоюватися протягом тижня. Розведіть в 5 літрах води та обприскуйте рослини та ґрунт раз на 14 днів.
Розчин тютюну.
На 1 літр води додайте 2 склянки тютюну. Для профілактики обприскуйте рослини раз на 15 днів, для лікування — кожного дня протягом 3 днів.
Мильний розчин.
Натріть господарське мило та розведіть з водою в пропорції 1:6. Обробляйте раз на 10 днів, наносячи губкою на листя зі зворотного боку.
Також, можна на 1 літр води додати 2 ст. л. миючого засобу, 6 ст. л. соди та 2 ч. л. йоду. Перемішайте та розведіть в 10 літрах води та обприскайте рослини.
Народні методи ефективно борються з білокрилкою на невеликих ділянках. При масштабних ураженнях використовують отрутохімікати.