5 важливих справ, які потрібно зробити з виноградом весною, щоб гарно вродив

Навесні виноград потребує особливого догляду. Після зимівлі, коли він пробуджується, слід провести обрізку та обробку від шкідників. Це забезпечить щедрий врожай.

Догляд.

Спочатку потрібно прибрати укриття з молодих лоз. Робіть це поступово. Якщо прибрати укриття одразу, виноград не адаптується до різких перепадів температур. Спочатку потрібно підняти укриття знизу, щоб впустити повітря. Робити це слід не початку березня. Таким чином виноград поступово звикне до температури на вулиці. Коли встановиться стабільна температура від 10 градусів тепла, можна повністю прибрати плівку.

Обрізка винограду навесні.

Після завершення заморозків, проведіть санітарну обрізку. Видаліть сухі та хворі лози, зайві безплідні пагони й сформуйте крону. Правильна обрізка сприяє врожайності.

Терміни обрізки.

Слідкуйте за температурою повітря. Якщо позначка термометра не опускається нижче 5 градусів тепла вночі, можна проводити обрізку. Не затягуйте до квітня, інакше почнеться сокорух та рани будуть гоїтися гірше. Для обрізки використовуйте гострий секатор, щоб пошкодження були мінімальними.

В перші 3 роки з лози прибирають майже всі гілки, залишаючи 2-3 міцних пагони. Їх вкорочують до 2 здорових бруньок. З четвертого та у всі наступні роки з лози потрібно видаляти хворі, сухі, пошкоджені та слабкі гілки. Залиште лише здорові та міцні лози 5 мм завтовшки. Довгі пагони підв’язують горизонтально.

Обробка.

Обприскайте виноградну лозу навесні проти хвороб та шкідників. В першій половині березня, після зняття укриття, обробіть виноград розчином залізного купоросу. Для приготування знадобиться 5 літрів води та 400 грамів препарату. В кінці березня — на початку квітня, після появи першого зеленого листя, обприскайте виноград інсектицидами. Обробляти лозу хімікатами можна лише до цвітіння.

Від попелиці, павутинного та листового кліща використовують перметрин, колоїдну сірку 75%, мильний розчин 1 брусок, господарське мило на 10 літрів води та нітрафен.

Ці засоби забезпечують захист від хвороб.

Полив.

Дорослі лози навесні поливають 10 відрами води, але до набухання бруньок. На молоді кущі знадобиться 2-4 відра. Вдруге полив здійснюється на початку травня. Не переливайте рослину, щоб зав’язі не осипалися.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!