5 овочів, які потрібно посіяти у лютому, щоб не запізнитись з термінами

В останні зимові місяці городники розпочинають свої приємні улюблені справи. Отже, саме в лютому необхідно сіяти на розсаду насіння окремих овочевих культур. Всі знають, що зволікати й відкладати це аж до весни не варто, інакше можна втратити дорогоцінний час та пропустити рекомендовані терміни посіву.

Солодкий перець.

Посів перцю проводять в останній тиждень лютого. Після перших сходів період вегетації сіянців становитиме 50-65 днів. Щоб сходи якнайшвидше з’явилися, перед посівом насіння слід замочити в стимуляторі зростання. Набрякле насіння потрібно покласти в підготовлену землю для розсади. Для перцю буде корисно, якщо сіяти відразу по 2 насінини в одне посадкове місце. Як тільки вони проростуть, залишають один, найсильніший сіянець, а інший видаляють.

Баклажани.

Висівати баклажани на розсаду насінням рекомендують в останній тиждень лютого. Раніше його сіяти не варто, бо розсада виросте слабкою й витягнутою, але при наявності фітолампи такий посів можна провести. На початку насіння баклажанів замочують у розчині стимулятора росту. В наповнену землею ємність висівають відразу декілька насінин, а після сходів дуже слабкі сіянці видаляють, залишають же тільки один, максимально міцний та здоровий. Висаджувати готову розсаду у відкритий ґрунт краще до середини травня, бо вона може дуже перерости.

Помідори.

Наприкінці лютого сіють насіння томатів, але пізньостиглих сортів, щоб тривалість вегетаційного періоду у них була не менше 100 днів. Перед посівом слід насіння знезаразити в розчині марганцю, поклавши його на 20 хвилин у марлю просочену цим розчином. Землю беруть вже готову, придбану у спеціалізованому магазині. Висівають насіння з інтервалом 2 см між насінинами.

Цибуля на зелень.

Сівбу цибулі-порею насінням можна проводити в середині лютого. Період росту розсади складає 2 місяці, після вона буде готова до висадки на постійне місце зростання. Ця рослина має високі холодостійкі якості та добре переносить короткочасні заморозки.

Коренева селера.

Сіяти ароматну селеру варто вже в лютому, щоб отримати дружні сходи сіянців потрібно не менше 3 тижнів. А росте така розсада на підвіконні, до висадки у відкритий ґрунт, упродовж 2 місяців. Щоб насіння якнайшвидше проросло, варто його замочити на пів години в гарячій воді, а після у стимуляторі зростання.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!