5 головних причин, чому туя починає сохнути, та що робити, щоб не втратити її

Туя – це морозостійка декоративна рослина з приємним ароматом. Однак, іноді туя починає сохнути та втрачати привабливий вигляд — це відбувається з декількох причин.

Неправильний догляд.

Тую потрібно регулярно поливати, особливо в спекотну та посушливу погоду. Також, її необхідно удобрювати, обрізати та захищати від сонця й вітру.

Хвороби та шкідники.

Туя може захворіти на грибок, бактеріальні та вірусні хвороби. Також, вона страждає від гризунів та птахів. Найбільш небезпечною хворобою для неї є коренева гниль, попелиця, щитівка та моль.

Несприятливі умови.

Туя погано переносить різкі перепади температур, засолення ґрунту, забруднення повітря та води. Також, вона страждає від заморозків чи снігу.

Якщо туя почала сохнути, слід починати рятувати рослину. Спочатку слід виявити причину усихання та усунути її. Потім перевірити чи вистачає їй води, світла, живлення та захисту. За необхідності слід збільшити кількість поливів, підгодівлі, обрізка та укриття.

Обробка від хвороб та шкідників.

Спеціальні засоби для обробки туї можна придбати в спеціалізованому магазині або аптеці. Дотримуйтесь рекомендацій виробника. Обробка проводиться декілька разів з інтервалом в 10-14 днів.

Пересадка.

Якщо туя почала сохнути через несприятливі умови, тоді її слід пересадити. Обирайте ділянку з пухким ґрунтом. Він повинен бути родючим та добре дренованим. Не пересаджуйте тую в затінене місце. Також, не допускайте застою вологи або місць з сильними вітрами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!