Гроші — це специфічний інструмент, з яким потрібно правильно поводитися. Люди часто стикаються з тим, що грошей постійно не вистачає. І не тільки на якісь мрії, а й часом на найнеобхідніше. Тому, пропонуємо дізнатися основні причини, через які завжди не вистачає грошей.
1 причина — це завищені потреби.
Якщо витрачати гроші на речі, які в даний час не по кишені, то в майбутньому це призведе до бідності. Тому, необхідно записувати протягом усього місяця всі витрати, щоб з’ясувати скільки непотрібних речей придбали.
2 причина — витрати грошей на якісь дрібниці.
Чим більше людина починає заробляти, тим більше вона починає витрачати на ті речі, які не є найнеобхіднішими. Наприклад, до роботи можна дійти пішки за 20-25 хвилин або під’їхати на громадському транспорті, але коли з’явилося більше грошей, то можна доїхати на таксі. Такі необмірковані витрати забирають до 20% вашої зарплатні. Походи в ресторани, підписка на всілякі платні програми, ігри та сервіси, використання найдорожчого тарифу з безлімітним інтернетом, який повністю не використовується й тому подібне.
3 причина — відсутність планування власного бюджету.
Більшість людей вважають, що ведення власного бюджету — це суто його економія, але це не вірно. Людина, у якої збільшується бюджет, зобов’язана його планувати, бо це допоможе контролювати витрати. У фінансах має бути чіткий порядок, стабільність та контроль.
Ведення власного бюджету дозволить ефективно, а головне з розумом розподіляти кошти.
4 причина — невміння планувати та витрачати бюджет.
Коли у людини не виходить відкласти кошти на якусь серйозну покупку, то це говорить про її невміння розпоряджатися власними коштами.
Краще відмовитися від телевізора або зменшити час на його перегляд. Так, у вашому житті стане набагато менше реклами й очевидно, менше витрат. Після святкового ажіотажу зможете придбати дорогу річ за справді низькими цінами.
5 причина — невміння заощаджувати, робити грамотні вклади та інвестиції.
Якщо залишилися гроші після місячних витрат, то розумно буде їх інвестувати. Якщо ж не маєте ніяких заощаджень, то варто починати їх робити. Відкладаючи щомісяця по маленькій сумі, за кілька років матимете надійну подушку безпеки, яка при форс-мажорних обставинах точно знадобиться.
Не рекомендується зберігати кошти вдома або в гаманці, бо інфляція знецінює заощадження. Ліпше їх вкласти в нерухомість, валютний ринок чи покласти на банківський депозит.