Categories: Сад та Город

5 головних правил догляду за виноградом весною. Що потрібно зробити, щоб рясно вродив

Про обов’язкову весняну обробку винограду від хвороб та шкідників знають не тільки старі виноградарі, а й ще зовсім новачки в цій галузі.

Окрім застосування хімічних засобів, вирішити цю проблему допоможуть перевірені народні методи.

Обробку винограднику, зазвичай, проводять за допомогою обприскування та поливом землі біля кущів рослини з подальшим її розпушуванням, а після зверху мульчують шаром торфу чи компосту.

Захворювання винограду.

Це різні грибкові хвороби якими виноград часто вражається, а саме несправжньою борошнистою росою, борошнистою росою чи одіумом, антрикозом, чорними, сірими та гіркими гнилями й чорною плямистістю.

Заселення шкідниками.

Найнебезпечнішими комахами, які вражають виноградник, є ушкодження    філоксерою, мраморним хрущем та його личинкою, листокруткою, виноградною напестрянкою, цикадками, павутинним кліщем, осами, равликами й слизняками.

Термін обробки винограднику.

Першу обробку проводять навесні, коли настане тепло та після зняття захисного матеріалу з винограднику.

Проведіть її будь-яким фунгіцидом, а через два тижні повторіть.

Наступну обробку проведіть у травні, до початку цвітіння винограднику. Від шкідливих комах використайте будь-які інсектициди, а від хвороб знову фунгіциди. При важкому перебігу захворювання обробку повторіть за 10-12 днів після останньої. В спеціалізованих магазинах пропонують широкий спектр цих засобів на будь-який смак та гаманець.

Народні засоби.

Настоянка йоду. Одну пляшку йоду розчиніть у 5 літрах води. Цей засіб є дуже ефективним від сірої гнилі. Обробку проведіть коли на винограднику з’являться перші листочки.

Настоянка часнику. Для цього залийте пів літрою води 50 гр. товчених зубків часнику, дайте настоятися кілька годин, а після долийте до 1 літри води. Цей засіб вважають ефективним проти всіх видів кліщів. Проводити таку обробку слід весною перед цвітінням.

Розчин молока. Розчиніть 1 літру знежиреного молока у 10 л. води. Цей розчин допомагає при зараженні винограднику мучнистою росою. Обробку варто провести упродовж всього періоду вегетації рослини.

Розчин господарського мила, води та деревного попелу в пропорції 1:1:1. Застосовуйте його при перших ознаках хвороби на винограднику.

Настій лушпиння цибулі у воді. Настоюйте цибулиння упродовж двох діб. Засіб добре допомагає від усіх шкідників в період всієї вегетації виноградної лози.