4 способи позбутися моху та лишайнику на плодових деревах. Садівникам на замітку

Мох та лишайник можуть зіпсувати зовнішній вигляд дерев, а також, свідчать про їх слабкість й шкодять здоров’ю дерев. Вони швидко поширюються та займають велику площу. Ефективно позбутися моху та лишайників можна хімічними препаратами, які продаються в спеціалізованих магазинах. Використовуйте засіб, дотримуючись інструкції та заходів безпеки.

Обробка дерев здійснюється різними способами.

Механічний.

Видалити мох та лишайники щіткою або скребком. Метод ефективний лише для невеликої ураженої ділянки. Головне — не завдати шкоди корі дерева.

Хімічний.

Для цього методу використовуються фунгіциди, що вживають мох та лишайники. Метод швидкої дії, але токсичний для навколишнього середовища. Дотримуйтесь інструкцій під час використання.

Біопрепарати.

Біопрепарати із вмістом корисних бактерій або грибів допомагають витіснити мохи та лишайники. Такий варіант безпечний для довкілля, але має повільну дію.

Народні методи.

Можна використовувати мідний купорос, сіль, оцет або гашене вапно. Однак, ці засоби менш ефективні та іноді їх використовують повторно.

За допомогою механічного методу можна ефективно видалити мох та лишайники. Метод безпечний для дерев. Для цього підійде карбонова щітка, скребок або залізні пластини. Обирайте інструмент з огляду на те, щоб не пошкодити кору.

Після видалення лишайників обробіть чисті місця 5% розчином залізного купоросу. Таким чином дерево не постраждає від інфекцій. Видаляти лишайники слід після закінчення сокоруху, щоб не завдати шкоди корі та вберегти дерева від паразитів або бактерій. Обприскайте стебла розчином кислоти щавля в співвідношенні 1:8. Нарости стануть чорними та відпадуть. Не застосовуйте цей метод дуже часто, інакше нашкодите корі.

Також, можна побілити дерева, щоб підвищити імунітет дерев. Побілка проводиться в кінці осені та в середині зими, якщо погода сонячна. Змішайте 3 кг гашеного вапна, 150 грамів мідного купоросу та 10 літрів води. Готовий розчин потрібно використати протягом 4-5 годин.

Обрізка, також, дуже важлива. Після видалення лишайнику та перед побілкою видаліть пошкоджені гілки дерев. Ще можна використати антигрибковий препарат Скор, щоб захистити рослини від хвороб.

Щоб видалити лишайники з яблуні, застосовуйте ті самі методи. Обережно проводьте обробку гілок та стовбурів, уникаючи пошкодження кори. Також, допускається використання спеціальних препаратів, призначених для видалення мохів та лишайників.

Мох з’являється на деревах при підвищеній вологості. Також, це свідчить про те, що за ними неправильно доглядають або на поганий дренаж ґрунту.

Мох розповсюджується по гілках та стовбурах, де волого, прохолодно та відчувається нестача сонячного світла. Також, він з’являється після дощу.

Видалити мох можливо хімічними препаратами, в яких містяться складові для ефективного знищення моху та запобіганню його розповсюдженню.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!