Доглядати за виноградною лозою складно. Іноді навіть за умови якісного та регулярного догляду не виходить зібрати гарний врожай. Цьому передують чотири причини.
Перевантаження врожаю.
Коли на лозі з’являється багато грон, здається, що врожай буде багатим. Однак, це не завжди так, адже виноград може відчувати нестачу поживних елементів для розвитку. В такому випадку грона почнуть засихати та скидати зайві ягоди.
Зазвичай зав’язі висихають ще до моменту дозрівання, але бувають виняткові випадки. Це природний процес, бо лоза сама вирішує, скільки потрібно дати врожаю.
Частіше за все такою проблемою страждають молоді кущі. Це відбувається через формування на пагонах гарних зав’язей при не розвиненій кореневій системі. Уникнути проблеми можна, якщо завчасно прибрати зайві зав’язі та пагони.
Неправильний догляд.
Для правильного розвитку виноградної лози потрібно дотримуватися певних правил.
Правильного та регулярного поливу.
Підгодівлі.
Помірного сонця.
Через довгу посуху знижується врожайність. Особливого зволоження потребують молоді кущі, бо їх корені ще недостатньо розвинені. Також, виноград може постраждати від сонячних опіків. Якщо на лозі мало зелені, врожай отримає опіки, через що може засохнути вся кисть.
Недостатня кількість поживних елементів.
Якщо не підживлювати виноград восени, навесні та влітку, виникнуть всі вищенаведені проблеми.
Лозі необхідне постійне підживлення.
Хвороби та шкідники.
Виноград може захворіти на мілдь та антракноз. Ці хвороби поширюються з великою швидкістю, через що за сезон може загинути ціла плантація. Регулярно оглядайте кущі та проводьте профілактичні обробки.
Найнебезпечнішими шкідниками для виноградної лози є павутинний кліщ, оси та підземна філксера.
Боротися починайте краще з осами, які здатні серйозно нашкодити винограду. Підійдуть різноманітні пастки, а також потрібно видалити всі гнізда на ділянці.