Морква невибаглива в догляді. Щоб отримати щедрий врожай, потрібно внести підживлення.
Терміни підживлення.
Для інтенсивного росту, формування великих та соковитих коренеплодів, морква потребує азоту, калію, бору й фосфору.
Придбайте готову суміш або приготуйте самостійно. Досвідчені садівники підживлюють рослини органічними добривами, бо вони екологічні та корисні для овочів. Вони не впливають на смак та не завдають шкоди ґрунту.
Моркву підживлюють декілька разів — під час посадки, після появи перших паростків, через 14 днів після другої підгодівлі та за 10 днів до збору врожаю.
Перша підгодівля проводиться після появи трьох перших листків, через 14 днів після появи сходів. Таким підживленням можна підготувати й буряк.
Попіл.
Попіл використовують сухою та готують з неї розчин. Перемішайте попіл з ґрунтом та посипте ділянку з коренеплодами й проведіть полив. Щоб приготувати розчин, візьміть 100 грамів попелу та 10 літрів води. Залиште настоюватися протягом 10 годин та полийте під корінь.
Йод.
На 10 літрів води додайте 20 крапель йоду та полийте моркву чи буряк в міжрядді.
Курячий послід.
Змішайте курячий послід з водою в співвідношенні 1:10, перемішайте та залиште настоюватися протягом 10-12 годин. Змішайте готовий розчин з водою в співвідношенні 1:10, перемішайте та залиште ще на 12 годин. Полийте моркву в міжрядді, щоб не обпалити рослини.
Настій з бур’янів.
Настій можна приготувати з кропиви, кульбаби, лопуха чи полину. Бур’ян подрібніть та залийте водою в співвідношенні 2:3. Залиште настоятися протягом 3 днів. Періодично помішуйте розчин. Коли він перестане пінитися, добриво готове. Розведіть його з водою в співвідношенні 1:10 та проведіть полив.