4 листопада — Михайлівська поминальна субота. Як правильно поминати покійних та яку молитву читати

Щорічно православні віруючі відзначають Собор Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, за кілька днів до цієї дати зустрічають іншу — Михайлівську поминальну суботу.

Михайлівська поминальна субота 2023 — дата і традиції

День пам’яті архистратига Михаїла відзначається 8 листопада, а остання субота перед цим святом називається поминальною. У 2023-му році Михайлівська батьківська субота випадає на 4 листопада.

У цю дату прийнято ходити до церкви, ставити свічки за упокій тих, хто відправився в інший світ. Також можна замовляти молебні, священики проводять літургії та панахиди. Відразу після відвідин храму православні віруючі повинні відправитися на цвинтар — поставити свічку на могилі покійного, прибрати на могилі, залишити печиво або цукерки.

Михайлівська батьківська субота: що не можна робити 

Християни можуть вшанувати пам’ять померлих в церкві, поставивши свічку і замовивши панахиду. Також не забороняється і зібрати у себе вдома близьких, головне — не влаштовувати гучних застіль.

У Михайлівську поминальну суботу не можна:

  • пити спиртне і курити;
  • шуміти і занадто сильно веселитися;
  • пліткувати і сваритися;
  • згадувати покійного поганими словами;
  • вінчатися і виходити заміж.

Ви можете згадати яскраві моменти зі свого життя з померлою людиною, коли вона була у доброму здоров’ї. Також допустимо обговорення її з іншими людьми — але лише в позитивному ключі. Однак, утримайтеся від того, щоб критикувати померлу людини або плакати про неї.

Як правильно поминати покійних в батьківську суботу — молитва

Церковнослужителі кажуть, що молитва в поминальну суботу має унікальну силу. Найкраще помолитися архістратигу Михайлу про те, що для вас дійсно важливо, але спершу — за упокій душі людини, за яку ви просите.

Святый Архистратиже Божий Михаиле! За твою любовь, верность и дерзновение ко Господу тебе дана власть в дни памяти твоей изводить души умерших, находящихся в геенне огненной, во тьме и сени смертной. Аще сродники или близкие мои (имена) находятся в огненном озере, то выведи их  из вечного огня своим благословенным крылом, приведи их к Престолу Божию и умоли Господа нашего, чтобы простил им их грехи.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!