22 жовтня, православний світ відзначає день Казанської Богоматері. Цей образ допоміг перемогти поляків. Колись на руські землі прийшли чужаки, які займалися пограбуванням храмів та зневажали християнство. Патріарх Єрмоген скликав народне ополчення, але його розгромили. Тоді його ув’язнили й він почав молитися Божій Матері про допомогу та захист.
На другий раз очільником ополчення став князь Пожарський. До битви християни 3 дні постилися та молилися. Їм вдалося перемогти та прогнати ворога зі своїх земель. Люди йшли по місту з образом Божої Матері Казанської, яка з’явилася, щоб захистити їх.
Традиції в цей день.
Цей день є символом переходу осені в зиму. До приходу морозів потрібно завершити роботу в полі та будівництво. Чоловіки верталися в дім з заробітків, приносили з собою подарунки та гроші.
На свято проводили ритуал, щоб зберегти зимові запаси. Для цього потрібно підпалити ялівець та димом обкурити сховище.
Перед тим, як зійде сонце, люди йшли на збір роси, яку вважали чудодійною. Нею лікували очні та шкірні хвороби. В цей день далеко не їхали, бо ввечері могла прийти заметіль. Якщо в цей день не було дощу — до важкого року.
Ця дата вдала для проведення весілля. Дівчата, яким не щастило з обранцями, повинні були знайти лист берези, на якому лежав іній та подивитися в нього, як в дзеркало. Тоді хлопці починали відчувати їх привабливість.