Свенсько – Печерську ікону Божої Матері заведено вшановувати 17 серпня, яка була написана преподобним Аллієм Печерським. На святині зображена Діва Марія, яка тримає на руках немовля. По лівій стороні зобразили преподобного Антонія Печерського, а по правій – преподобного Феодосія.
Помилуватись іконою можна було у Києво – Печерському монастирі, а згодом її перенесли у Брянський Свенський монастир. Навіть князь Чернігова Роман Михайлович знав, що ікона може зцілити його зір та наказав привезти йому святиню. Свенсько – Печерську ікону до князя везли на човні. У нічний час моряки вирішили зробити зупинку та перепочити. Зранку на палубі ікону не знайшли, а вже потім помітили її між гілками на дубі. Князь дізнався про цю подію та вирушив на місце події. Там він помолився від щирого серця та наказав побудувати на тому місці монастир.
До князя повернувся зір й він побачив, як будують монастир на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Під час будівництва використовували дубові гілки. У наш час помилуватись святинею можна у Третьяковській галереї.