17 квітня — Зосима Бджоляра: історія, традиції та прикмети свята, яких слід дотримуватися

17 квітня, православний світ відзначає день Зосима Соловецького. Він народився в 15 столітті недалеко від міста Новгород. Після смерті батьків розділив спадщину між нужденними та став ченцем. Разом з Саватієм стали засновниками першої келії, яка пізніше стала монастирем, де Зосим служив ігуменом. Одного разу Зосим з Саватієм пішли в Афон, де взяли бджолину матку. Цей день заснував бджільництво.

Традиції в цей день.

На свято пасічники виставляють вулики на двір та перевіряють рій після зимівлі. Якщо день теплий, бджілок випускають, а якщо прохолодний, то дають цукровий сироп, щоб вони набиралися сил. Посеред бджільника на стіл клали білу скатертину, на неї ставили хліб, сіль, Богоявленську воду та свічку з Великодня. Свічку потрібно запалити та обійти з нею пасіку, а також, окропити її святою водою. Потім матку кладуть у вулик, щоб залучити рій.

За повір’ям, хороших людей бджоли не кусають, але сьогодні цей укус особливий. Таким чином бджоли показують, що поважають свого господаря та готові вмерти заради нього. Бджолярі звали з собою дівчат на виданні, щоб вони почули перше дзижчання та зустріли нареченого. Господині проводили замовляння на мед, щоб лікувати ним захворювання, мирити тих, хто в сварці, використовувати для краси та залучити кохання й щастя.

За прикметою, біля яких квіточок бджоли літають найбільше та культура дасть відмінний врожай. Вдалий день для посіву моркви та петрушки. Бджоли оминають вишню – до поганого врожаю.

Якщо вранці з’їсти ложку меду, не будете хворіти весь рік. Чоловік та дружина повинні намастити губи медом й поцілуватися – до миру та злагоди.

Ті, хто народився 17 квітня, ніколи не знатимуть бідності.

Теля, що народилося в цей день, слід нагодувати медом та дати трохи меду корові, щоб вони були міцними й здоровими. Хворому, також, сьогодні варто з’їсти ложку меду, щоб швидше одужати. Чужі бджоли на подвір’ї – до прибутку.

Народні прикмети в цей день.

Яка погода сьогодні – такою буде протягом всього травня.

Вранці дощить, в обід сонце вийшло, а вночі холодно – до поганого врожаю коренеплодів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!