3 лютого, православні християни відзначають день преподобного Максима Сповідника. Народився святий у Константинополі в родині шляхетних людей. У п’ятдесятирічному віці подався в чернецтво, а згодом став ігуменом. Він дуже шанував християнську віру, через що підпав під гоніння та пережив страшні катування. Йому відрізали язика та праву руку, а потім відправили за ґрати.
Традиції в цей день.
На свято подружжя проводило обряд, щоб залучити родинний добробут. Для цього вони брали один одного за руки та йшли на двір. Потім зупинялися під деревами, смикали гілки, щоб струсити сніг або іній та в один голос промовляли замовину.
Також, в цей день люди йшли в ліс, якщо мали якусь складну життєву ситуацію. Вони шукали березу, притискалися всім тілом до неї та розповідали все, що лежало на душі. Коли людина після обряду поверталася додому, то обов’язково до неї приходило рішення. Однак йти слід мовчки та не зупиняючись.
На день Максима християни відвідують церкву та моляться. Обов’язково пригадайте всіх, хто допомагав та втішав, коли це було необхідно.
Люди завжди знали, що чинити добрі справи важливіше, ніж завдавати лиха.
За добрі вчинки Господь обов’язково нагородить, а ось за погані — покарає.
Втіхою називають благу дію Святого Духа, який надає відчуття радості та миру. На Максима християни моляться Духу Розраднику, щоб він допоміг позбавитися від бід та скорбот.
Саме Святий Дух явився апостолам після Вознесіння Ісуса Христа, та надав їм втіху. Дух вселився в кожного з них, направив на істинний шлях, після чого апостоли відчули радість. Святий Дух допомагає скорботним людям, надає їм втіху та вказує вірний шлях.
Народні прикмети в цей день.
Вночі видно місяць крізь хмари — врожай хлібу буде щедрим.
Небо ясне та на ньому немає хмари — морози триватимуть ще довго.