16 серпня, православний світ відзначає день Феодосійської ікони Божої Матері. Християни моляться їй про мир в шлюбі, про можливість завагітніти, про легкі пологи та вагітність.
Святиня була написана євангелістом Лукою. До 12 століття про ікону не було відомостей, поки її не знайшли в одній з каплиць поблизу міста Городець. Через деякий час правитель Піскова побудував в тому місці Городецький монастир. В момент нападу, монастир згорів й всі подумали, що ікона втрачена. Однак, в 13 столітті, князь Василій знайшов святиню серед гілок сосни в лісі.
Дістати її не зміг, бо вона піднялась в повітря. Зібралися священнослужителі та віряни, щоб провести спільну молитву. Перед цим образ помітили у воїна, який тримав святиню в руках. Людина була схожа на Феодора Стратилата, тому її назвали Феодорівською. Коли ікону вдалося зняти, її розташували в Костромському соборі. Святиня пережила декілька пожеж, тому князь побудував особливий храм з боковим вівтарем. Називався він Успенський собор Феодора Стратилата.
Святий образ зберігався в ньому до 1929 року. Ікона багато мандрувала, але зараз вона розташована в кафедральному соборі Костромської єпархії.