16 червня — Тихон Тихий. Чого не можна робити в цей день, та про що краще мовчати

16 червня, православний світ відзначає день Тихона. Він народився в родині заможних християн в 4 столітті. Батьки виховували його благочестивою людиною та навчали Святому Письму. В юнацькому віці отримав дар чудотворства та цитував Святе Письмо. Одного разу, хлопця відправили продавати хліб, а він роздав товар нужденним. На гнів батька процитував Святе Письмо, де говориться про те, що дає Богу в борг та отримає все сповна. В засіках батька чудом з’явилося зерно. Тоді батько дозволив синові ділитися хлібом з бідняками.

Одного разу, хлопець знайшов сухі виноградні гілки, які викинув садівник. Юнак посадив їх та помолився Господу про допомогу під час вирощування плодів, які зцілять хвороби. Бог почув його молитви та гілки проросли, а на них з’явилися цілющі плоди.
Пізніше Тихон пішов служити в церкву читцем, а згодом став дияконом. Коли помер єпископ, Тихона обрали на його місце. Протягом всього життя святий проповідував Слово Боже, викорінював язичництво. Завдяки йому більшість ідолопоклонників перейшли на бік християнства. Він був доброю, терпимою та милосердною людиною, надавав притулок нужденним й був прикладом для кожного. Прожив довге життя та був зарахований до рангу святих після смерті.

Традиції в цей день.

Після свята закінчувалися посівні роботи, бо нічого вже не проростало.

Приходили більш спекотні дні. Селяни вивозили гній в поля. Працівників пригощали смачним обідом, за яким співали пісні, грали та танцювали. Святкували до самого заходу сонця. На обід запрошували бідняків, щоб нагодувати їх.

З 16 червня хід сонця уповільнюється.
Християни моляться святому про припинення зубного болю та вгамування переживань й страху.

Господині трясли ліжко, проганяючи лінощі та набивали матраци свіжим сіном.

Щоб збільшити врожай, опівночі голі непорочні дівчата бігали навколо грядок. Якщо вони займалися ще й прополюванням, це допомагало захистити рослини від шкідників та бур’янів.

Щоб приворожити коханого, ослабити запал нареченого або прогнати залицяльника, потрібно було знайти дерево з жіночою енергетикою – вишню, осику або березу. На тіло одягали мішок та мотузку на пояс. Біля дерева мотузку розв’язували, промовляли слова відвороту та вішали на гілку. Потім потрібно піти геть від дерева, не обертаючись.

Люди, що народилися в цей день мають міцне терпіння та спокій.

Народні прикмети в цей день.

Дрібний дощ – опади будуть затяжними.

Листя папороті згорнулося – до спекотного дня.

Веселка з розмитими межами, чекайте закінчення дощів.

Ввечері видно Чумацький шлях – погода буде гарною.

Риба у воді поводиться неспокійно, чекайте дощу.

Горобці скачуть та літають з місця на місце – до гарної погоди.

Коники не стрекочуть, чекайте дощу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!