13 серпня, православний світ відзначає день Максима. Народився він у 6 столітті в Константинополі. Його батьки були благородними людьми, завдяки чому Максим, коли виріс, став секретарем при імператорі Іраклії. В 50 років святий відмовився від служби та постригся в ченці. Він боровся з єретиками.
Традиції в цей день.
13 серпня, також, вшановують Страсну ікону Богородиці. З нею ходили навколо будинку, щоб захистити його від заздрощів та чаклунства. Їй моляться про зцілення від хвороб та захист від землетрусу, повені, урагану й пожежі. Найбільше до неї звертаються люди, що мають душевні недуги.
До дня Максима закінчували всі роботи в сараях та погребах, а також, готували їх до зберігання запасів на зиму. В льосі складали консервацію та варення.
На свято слід пробачити всіх, хто колись чимось образив та попросити вибачення самим. Якщо в цей день хтось образить, не потрібно придавати цьому значення, не вступайте в конфлікт та не руйнуйте відносини.
Наші предки завжди вчили не хвилюватися через образи, інакше душа буде неспокійною. Образа — це сильний біль, який приносять навіть рідні. Однак, якщо їх не відпускати, то можна зробити погано лише собі та навіть впасти в депресію й захворіти. Тому, слід навчитися прощати, щоб очистити свою душу та серце від негативу. Зверніться за допомогою до Всевишнього, бо кожна образа — це послання Господа, щоб люди могли винести урок.
Народні прикмети в цей день.
Буря та негожа погода — до дощового вересня.
Спекотно та сонячно, чекайте морозної зими.
Йде дощ — до хуртовин взимку.
Прохолодна погода, чекайте м’якої та теплої зими.