13 листопада, православний світ відзначає день Іоанна Златоуста. Його, також, називають вселенським вчителем. Він був грамотною людиною, вмів гарно говорити та був першою людиною, що почала тлумачити Святе письмо.
Традиції в цей день.
На свято потрібно відвідати храм та послухати службу.
В цей день відкривали сезон пельменів. В давні часи їх ліпили всією родиною, варили та їли. Частину з них відправляли на заморозку.
За повір’ям, з цього дня природа переходить в режим сплячки. Звідси пішов вислів «На Златоуста в полі все пусто».
Вірили, що по землі ходить Мороз з босими ногами, довгою сивою бородою та важкою палицею в руках. До чого доторкнеться, те перетворюється на лід. Тому, селяни молилися природі, щоб вона прикрила оранки снігом.
Цей день сприятливий для лікування дітей з дефектами мови. Їх ведуть до логопеда або цілителя. Також, день підійде, щоб вирушити в подорож та дальню дорогу.
13 листопада не можна сваритися, брехати та лаятися. Не можна нікого обманювати, інакше доведеться відповідати. Обман — це великий гріх, який робить кожна людина на землі. Частіше за все це робиться навмисно, хоча всі знають, що обман — це погано. Не потрібно виправдовувати себе тим, що брехня була во благо. Краще докласти зусиль, щоб створити навколо себе атмосферу правди та чистих думок. Краще уникати вчинків, за які потім буде соромно та доведеться брехати. За будь-який обман чекає покарання. За брехню можуть пізніше відповідати майбутні покоління. Щоб захиститися від брехні, потрібно прочитати змову над чистою джерельною водою. Потім випити її, щоб вона захистила від обману, шахраїв та афер.
Народні прикмети в цей день.
Йде сніг або дощ — до щедрого врожаю.
Зайці перебираються ближче до домівок, чекайте сильних морозів.
Хуртовина — до сильних морозів вночі.
В ніч на Івана в небі яскраво сяють зірки, чекайте на вітряну та сніжну погоду вдень.