13 березня — святого Никифора. Що потрібно зробити в цей день усім християнам

13 березня – православний світ відзначає день святителя Никифора. Проживав він у Константинополі в 8-9 століттях. Його батько служив секретарем імператора. Коли до влади прийшла Ірина, Никифор став сановником та приймав участь в Сьомому Вселенському Соборі. Пізніше святий став ченцем та після смерті патріарха Тарасія зайняв його посаду. Під час правління імператора-іконоборця Лева Вірменина, святого заслали в монастир, де він жив до самої смерті.

Традиції в цей день.

На свято прийнято шанувати рослини. Щоб захистити оселю від бід та негараздів, не рубайте й не ламайте гілки на чагарниках і деревах.

Приділіть увагу кімнатним рослинам. Жінки сьогодні вишивають й роблять захисні талісмани та обереги.

В цей день можна налагодити сімейне життя, щоб припинити сварки. Чоловік та дружина ввечері повинні піти в гості до щасливого подружжя або запросити їх в свій будинок, приємно поспілкуватися й випити чаю.

За повір’ям, сьогодні день має цілющі властивості. Вранці потрібно сходити на водоймище, вмити обличчя, набрати води та принести додому, щоб вживати весь день. Якщо поряд жодного джерела в доступі немає, можна провести обряд з водою. Щоб зберегти молодість та красу, вранці потрібно налити в миску чистої води й сказати спеціальне замовляння. Потім вмийтеся цією водою, але не витирайте обличчя, краплі повинні обсохнути самостійно.

Щоб захиститися від псування та пристріту, опівночі потрібно запалити свічку, напрати в стакан чисту воду, поставити все на стіл та прочитати замовляння. Залиште воду до ранку, а свічка має догоріти до кінця. Вранці, в обід та ввечері потрібно зробити по три ковтки

Щоб заповітні бажання здійснилися, потрібно набрати в графин чистої води та прочитати замовляння. Залиште воду стояти на столі протягом ночі. Вранці вмийтеся нею, а залишок пийте протягом дня невеликими ковтками. При цьому потрібно уявляти, що бажання здійснилося.

Народні прикмети в цей день.

Галки сидять зграєю й голосно кричать – до теплої та ясної погоди.

Туман в цей день, чекайте прохолодного та дощового літа.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!