25 лютого — святого Олексія. Що можна та чого не варто робити усім християнам в цей день

25 лютого, православний світ відзначає день Олексія. Він народився в 13 столітті, у родині бояр Бяконт. В ранньому віці навчився грамоті та мріяв стати ченцем. В 12 років постригся та був ченцем до 40 років. Після цього став дипломатом, а через деякий час – митрополитом.

Олексій започаткував Московський кам’яний Кремль та був поважною людиною в Золотій Орді після зцілення дружини хана Тайдулу від хвороби очей.

Традиції в цей день.

Сьогодні краще не починати нових справ та не планувати далеку подорож – до невдачі. Щоб залучити в родину мир, достаток та злагоду, жінки печуть пиріг відкритого типу, по шматку якого повинні з’їсти всі домочадці.

В ніч на свято може наснитися віщий сон, тому їх варто згадати вранці та спробувати зрозуміти.

Також, 25 лютого лікують переляк. Легку форму подолати просто. Виведіть перелякану людину надвір, поставте під зоряним небом та попросіть переляк піти геть.

В цей день можна використати сонячну енергію, щоб залучити здоров’я та успіх.

Наприкінці лютого світловий день стає довшим, а ніч – коротшою. За повір’ям, сонце наповнює життєвою силою все навколо себе, тому деякі речі селяни виставляли на сонце та на мороз.

На багатий врожай.

Сьогодні потрібно виставити на мороз насіння, яке призначене для весняного посіву. Це потрібно робити 4 дні поспіль, починаючи від 22 лютого, тоді врожай буде щедрим. Таким чином насіння загартовується та набирається сил.

На здоров’я.

Господині сьогодні виставляють надвір пряжу та розкладають її на снігу в сонячному місці. Після цього просили сонце надати ниткам силу та свіжість. За повір’ям, сорочки з таких ниток більш міцні та носяться довше, а хто таку одягне, матиме здоров’я на весь наступний рік. Також, на мороз та сонце виставляли прядку з льоном, щоб нитка була чистою й білою, а моточки рівними.

Такий ритуал проводять й в інші дні.

Талісман.

Вранці покладіть на підвіконня свій талісман та прочитайте спеціальне замовляння, щоб зарядити його сильною енергією захисту.

Народні прикмети в цей день.

Стоїть густий туман – до похмурого та дощового літа.

Небо всіяне зірками, чекайте щедрого врожаю.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!