25 червня — Петра Афонського. Що потрібно зробити в цей день кожному господарю

25 червня, православний світ відзначає день Петра Афонського. Народився він у Греції, в місті Константинополі. Був воєводою в імператорському війську. Під час бою був ув’язнений, але весь час дотримувався суворого посту та весь час молився.

Всевишній відгукнувся на його молитви, після чого двері в’язниці дивом відчинилися й святий вийшов на свободу. Після цього він став ченцем. Якось в своєму сні, Петро побачив Божу Матір, яка наказала йому відправитися на гору Афон та прожити там до кінця своїх днів.

Святий виконав прохання та жив у пустелі на самоті більше півстоліття. В 734 році Петро помер, а тіло його було знайдено мисливцем, брат якого страждав від одержимості бісом. Щойно він торкнувся мощей святого, одразу одужав.

Традиції в цей день.

Народна назва свята Петро-рибалка, бо святого вважають покровителем рибалок. Традиційно в цей день чоловіки вирушають рибалити. Щоб мати великий улов, потрібно кинути в водоймище декілька монеток, шматків вугілля та окраєць хліба. Господині ввечері готують рибні страви – уху та пиріг з рибою.



Також, день Петра називають запізнілим капусником, бо в цей час ще можна посадити огірки та капусту. Наші пращури на свято вживали в їжу свіжу капусту, щоб жити в багатстві та ситості весь рік.

Не можна в цей день позичати нікому сіль — до негараздів.

На свято можна побороти важку хворобу. Все залежить не лише від фізичних особливостей організму, а й від способу життя. Потрібно прибрати зі свого життя шкідливі звички, регулярно ходити в храм та висловлювати подяку Всевишньому за все, що Він дає людині.

Більшість людей звертаються до Бога лише коли приходить біда, через що й приходять хвороби. Це відбувається для того, щоб людина зробила висновки та змінила своє життя. Коли в душі злагода, то й здоров’я в порядку.

При захворюваннях потрібно прочитати молитву «Отче наш», помолитися Богородиці, Петру Афінському та Пантелеймону цілителю.



Народні прикмети в цей день.

Качки та гуси з самого ранку й до вечора плавають у водоймах — до затяжних дощів.

Вранці багато роси, чекайте врожайного року.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!