Categories: Релігія

11 вересня вшановують Зимненську ікону Божої Матері. Чого не можна робити усім жінкам

Зимненську ікону Божої Матері заведено вшановувати 11 вересня. Цією святинею проводили обряд благословляння на шлюб Анни та князя Володимира.

За часів війни у місті Корсунь, Володимир став сліпим й чудотворна ікона привезена його дружиною та Патріархом відновила йому зір. Це було чудо у вигляді яскравого світла, яке повернуло зір князю. Ікону згодом передали у Зимненський Святогірський Свято – Успенський монастир, де засновником був князь Володимир.

Згодом село Зимне придбав католик Михайло Чацький. Він спитав у святині, чому вона не врятувала храм? Після цього він та всі чоловіки їхнього роду стали сліпими. Під час Першої Світової війни, ікону було вивезено ігуменею Марією у місто Житомир. Після закінчення бойових дій святиня повернулась у село Зимне.

Зимненську ікону Божої Матері згодом перевезли у Корецький монастир. Це зробила стариця Юліанія. Ті, хто перевозив святиню бачили над монастирем вогняний стовп, а звідти лунав спів. Прочани вирішили, що у цей час проходить служба, а зайшовши до храму – у ньому нікого не побачили.

Святиня знаменита своїм зціленням від сліпоти.