24 травня — день Мокія Мокрого: історія, традиції та заборони, про які слід знати

24 травня, православний світ відзначає день Мокія Амфіпольського. Він народився в 3 столітті, у родині шляхетних та заможних людей. В дорослому віці святий переїхав в Фракцію та оселився у місті Амфіполі. Там він пішов служити священником в християнський храм, був поборником язичництва та намагався схилити їх до християнства. Одного разу, Мокія впіймали та піддали страшним тортурам — кидали в клітку до диких тварин, колесували, закривали в розпеченій печі та багато іншого. Однак, Всевишній завжди був поряд та надавав святому сил витримати катування та постійно зцілював його. Розлютившись, імператор наказав обезголовити Мокія.

Традиції в цей день.

Народна назва свята — Мокій Мокрий, бо погода в цей день вказувала на те, яким буде літо — сухим чи мокрим.
Селяни не виходили в цей день працювати в поле та на город, щоб не розлютити святого та не накликати град, який може знищити врожай.
Знахарі збирали дощову воду, бо вона сьогодні має цілющі властивості. З її допомогою лікують смуток, проводять обряди на щасливе подружнє життя та лікують хвороби.

Також, з дощовою водою проводять різні обряди та заговори.

Обряд на кохання.

Він позбавляє людей від самотності. Обряд залучає нове кохання або повертає кохану людину. Візьміть чистий аркуш паперу та напишіть на ньому ім’я коханої людини з одного боку, а своє — з іншого. Коли 24 травня піде дощ, вийдіть на вулицю та підставте під краплі лист з іменами. При цьому слід сказати спеціальні замовні слова. Потім дайте паперу висохнути, складіть його в декілька разів та зберігайте в затишному місці.

Обряд на успіх.

Під час зливи, одягніть на себе чисту сорочку або футболку та виходьте на двір. Розставте руки в сторони та подивіться на небо. При цьому читайте замовні слова. Поверніться додому, зніміть мокрі речі та висушіть. Обтиратися не можна, вода повинна висохнути сама. Коли речі висохнуть, покладіть їх окремо від іншого одягу та не періть. Одягайте перед важливою справою чи заходом та спіть в ній.

Народні прикмети в цей день.

Схід сонця багряний — до сильної грози.

Ввечері туман, чекайте бурі.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!